Skocz do zawartości

2x Grolux Sylvania - co myślicie


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam jedna sylvanie grolux 10000k i jedna zwykla 6500k roslinki rosna jak szalone ale te z mniejszymi wymaganiami np nurzance i kryptokoryny jak masz zamiach chodowac malego henka blyxe albo glosie to 4x 18w minimum.Podaj obsade i rosliny to cos doradzimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

To są jedyne świetlówki czy dodatkowe świetlówki?

Jeśli jedyne to myślę że troszeczkę za mało "mocy świetlnej" posiadasz i te 8,5k to zbędny wydatek był, jeśli jest to dodatkowe oświetlenie to spoko może być ale osobiście wybrał bym zwykłą świetlówkę 880, nie lubię tej czerwonawej poświaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, no tak się złożyło, że to są jedyne świetlówki, plus jedna T5 8w. Wcześniej miałem zwykłe, też 2x 18W. Czyli tak , Sylvania x 2 18W i T5 8W. Rzeczywiście ta czerwonawa poświata jest denerwująca. Dowiedziałem się, że najlepiej, żeby było szerokie spectrum, tak od 6500 K do 8500 K i tak byłoby najlepiej, ale to za późno się połapałem i teraz nie wiem, jak to będzie z tymi roślinami u mnie. Mam dwie kryptokoryny i Kabombę. Doradzcie Panowie - będzie to śmigało, czy nie bardzo.

 

A gdybym tak założył jedną starszą świetlówkę i jedną nową Groluxa? Z tym że, nie wiem jakie ta stara ma parametry, ani nawet jakiej jest firmy, wiem tylko, że światło z niej było białe.

 

Edytowane: Założyłem jedną Sylvanię i jedną starszą świetlówkę o białym świetle ( naprawdę nie wiem ile może mieć K, wiem, że świeci na biało ), taka ,,mieszkanka może być,,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Obecnie jestem na etaie przerabiania mojej pokrywy do akwa 102L, i jesli chodzi o to twoje oswietlenie to Cabomba nie bedzie raczej zadowolona :cry: zaryzykuje stwierdzenie ze moze sie w ogole na ciebie obrazic... :evil:

Co do krypto to nie wiem :P nie znam sie jeszcze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Obecnie jestem na etaie przerabiania mojej pokrywy do akwa 102L, i jesli chodzi o to twoje oswietlenie to Cabomba nie bedzie raczej zadowolona :cry: zaryzykuje stwierdzenie ze moze sie w ogole na ciebie obrazic... :evil:

Co do krypto to nie wiem :P nie znam sie jeszcze ;]

 

Jak na razie wszystko jest ok. ale mam zamiar dorzucić jeszcze jedną świetlówkę 18 W. Cabomby może nie rosną kto wie jak, ale rosną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to weźcie sobie poczytajcie to co było sto razy pisane w Google, a nie róbcie mętliku.

 

Jak widzę że koleś ma groluxa 10000k, a drugiego 8500k, drugi koleś ma groluxa 6500k to od razu wiem że nie macie pojęcia o czym piszecie, ani nawet nie macie tych świetlówek w domu.

 

Z mojej strony 2 groluxy to średni pomysł, ja miałem 2 i było różowo w baniaku.

Taką świetlówkę to się daje 1 i to jak się ma ze 3-4 w pokrywie minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być znawcą tematu, żeby widzieć, że dwa groluxy świecą na czerwono. Dowiedziałem się, jak je zamontowałem. Teraz mam jedną groluxa 8500 i jedną Daylighta. Może i się nie znam, ale rozmawiałem i wymieniłem się inf. z moderatorem, powiedział, że jest ok. Gdyby były jeszcze jakieś wątpliwości, powiem, że oprócz tych dwóch, działa u mnie T5. Także trzy świetlówki w zestawie.Rośliny rosną i mają się dobrze. Dzięki za uwagę i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...