Skocz do zawartości

Czy takie filtry wystarczą?


Szczepan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy filtr AQUAEL UNIMAX 250 i filtr HW 302 wystarczą w akwa 450l? I czy w AQ 72l wystarczą filtry AQUAEL MINIKANI 120 i AQUAEL FZN-1 jako mechanik? I jeszcze jedno pytanie. W akwarium 300l będę miał filtr HW 303a. Czy dołożyć jeszcze kaskadę AQUAEL FZN-3 jako mechanik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy na tym forum kto zakładał zbiornik pow 400l (te co ja widziałem) miał 2 filtry

To dlatego,że to najwygodniejsze rozwiązanie.Mechaniczny filtr czyścisz raz na tydzień/dwa , a zewnętrzny-biologiczny raz na pół roku a nawet rzadziej-jeśli na wlot do filtra jest założony prefiltr -gąbka.

Do 450 lepsza będzie głowica plus duża gąbka jako mechanik:

http://allegro.pl/glowica-cyrkulacyjna-pompa-atman-at-203-wroclaw-i1500439444.html

I Aquael Unimax 500 jako biologiczny.

W 72 l faktycznie wystarczy minikani 120.Rozwiązanie z 2 filtrami w takim litrażu można zastosować, żeby jak najrzadziej czyścić minikani.

W akwa 300l ta sama sytuacja-filtr mechaniczny plus biologiczny-zewnętrzny to rzadsze czyszczenie kubełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA pewno nie chcę POMPY wewnętrznej.

Co do 450l. Czytałem temat użytkownika Revers3125 na temat filtrów do 450l. Wybrał on tam JBL e1500 i JBL e700. Ja też raczej takie kupię.

 

Co do 300l. Napewno kupie HW303. A jako mechanik kaskadę FZN-3.

 

Co do 72l. Na pewno znajdzie się tam FZN-1. Nie chce żeby leżał. A jako biologiczny wybiorę Minikani 80.

 

Czy teraz filtracja będzie w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...