Skocz do zawartości

ph w akwarium


fafik112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum i mam bardzo warzne pytanie aczkolwiek Jakie powinno byc ph wody mam akwa 240 lit rybki neony gubiki molinezje kosarki podloze mam z jbl i gline z jbl i wszystko jest przesypane zwirkiem do tego ma sterownik akwarystyczny i podloczone do niego co2 sterownik mam od jakis 4 dni ustawilem sobie ph max 7 a mini 5,5 czy to dobrze???????????????/ po jakims czasie po2 dniach zauwarzylem jak z roslinek wydobywaja sie pechezyki powietrza czy to dobrze??????????? stosuje nawoz dla roslnek dostalem go jak kupowalem roslinki na allegro makro i mikro elemety prosze o porade w tej sprawie pozdrawiam i dziekuje :):):):):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum i mam bardzo warzne pytanie aczkolwiek Jakie powinno byc ph wody mam akwa 240 lit rybki neony gubiki molinezje kosarki podloze mam z jbl i gline z jbl i wszystko jest przesypane zwirkiem do tego ma sterownik akwarystyczny i podloczone do niego co2 sterownik mam od jakis 4 dni ustawilem sobie ph max 7 a mini 5,5 czy to dobrze???????????????/ po jakims czasie po2 dniach zauwarzylem jak z roslinek wydobywaja sie pechezyki powietrza czy to dobrze??????????? stosuje nawoz dla roslnek dostalem go jak kupowalem roslinki na allegro makro i mikro elemety prosze o porade w tej sprawie pozdrawiam i dziekuje :):):):):):):):)

Witam. :D polecam przeczytać
http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=10&t=23176
;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz najpierw CO2 bez komputera. Tak dozuj aby PH utrzymywało się w okolicy 6,8-7. Następnie podłącz elektrozawór do komputera i ustaw na 6,7 do 7,1. Prawdopodobnie funkcją komputera będzie jedynie wyłączanie co2 na noc. Na nawozy trochę za szybko - lada moment trafisz na glony. Zacznij od potasu. Po około miesiącu dopiero nawozy o których piszesz. Zaczynaj od 1/3 dawki (nie dotyczy się potasu) i obserwuj co się dzieje.

 

nie gubiki a gupiki. ph 5,5 udusi ci ryby (chyba że masz kh zerowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...