Skocz do zawartości

Mieczyki:)


Karol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym wiedziec jak to dokladnie jest z mieczykami, podobno samce sie nie lubia a samica bez parki zmienia płeć. Chcialbym wiedziec czy jak bym posiadal dwie samiczki i samca to jedna z samic zmieni płeć????:P

Na necie juz rozne informacje znajdowalem i czesto są odmienne:P

I jeszcze jedno pytanko, mam samiczke i samca juz, sa spokojne jednak samica po zgaszeniu swiatla w akwa gania troche za neonami tak ok minutke a popzniej znow jest dobrze i o co w tej sytuacji chodzi??:P Nie zeby je gryzla czy cos tylko za nimi plywa(szybko) a neony widac tego nie lubia:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

samiec to samiec a samica to samica

problem polega na tym że nie potraficie odróżnić samca od samicy gdy niema jeszcze miecza ( dla was miecz samiec bez n miecza samica ) a u dużych mieczyków miecz rośnie na końcu a widać że to samiec od początku

 

a co do neonów i mieczyka po zgaszeniu światła od razu rybki nie wiedzą co się dzieje i szuka jaśniejszego miejsca aby oczy się przyzwyczaiły a neon świeci przy małym oświetleniu (odbija światło )

to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak że kiedy jeszcze w moim mieście funkcjonował sklep zoologiczny poszedłem tam kiedyś i kupiłem parę mieczyków. Było fajnie bo mogłem sobie wybrać które z miczyków chcę a jak nieraz jeżdżę do innego miasta do sklepu to nie mam możliwości wybrania np. tego a nie innego danio czy razbory.

 

No więc patrzyłem wtedy w tym sklepie na chwilę na te mieczyki a że żadne nie miały miecza to patrzyłem czy mają gonopodium. Tak wybrałem parkę. Samiec istotnie miał gonopodium i zaczątek miecza. Samica miała normalną płetwę odbytową nie gonopodium a kilka miesięcy później zrobił się z niej samiec. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonopodium to narząd kopulacyjny, nie wiedziałeś o tym?

 

Wykształcił się u ryb jajożyworodnych jako że zapłodnienie odbywa się w ciele samicy a nie na zewnątrz i mleczko musi w jakiś sposób dotrzeć do ikry. Moją je np. samce gupików, mieczyków, zmienniaków (platek) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja wam powiem tak.z tego co wiem to mieczyki moga zmieniac plec to znaczy z samicy moze zrobic sie samiec.sam tego doswiadczylem bo mialem juz takich 3.w sklepie tez sam sobie wybieralem a z czasem okazywalo sie ze pletwa zamienia sie gonopodium a z tylu wyrasta miecz.i tak latam z tymi rybkami i wymieniam na samiczki.od paru dni mam nowego mieczyka ktory mial byc samica ale po dluzszej obserwacji zauwazylem ze jego pletwa zmienia sie w gonopodium :) po tej przemianie zacznie mu rosnac miecz.ciekawe ile razy jeszcze bede latal po tych sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...