Skocz do zawartości

Wybór napowietrzacza


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad zakupem nowej pompki napowietrzającej do akwarium 60l. Musi być w miarę cicha i niedroga. Zawiodły wszelkie sposoby wyciszenia obecnie używanego przestarzałego modelu, który w trakcie pracy "przesuwa" meble. Zastanawiam się nad modelami: Sera Air 110, Tetra Aps 50, Hagen 801 lub Aquael Ap-100. Proszę akwarystów, którzy korzystali z tych modeli, o podzielenie się doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Tetra Aps 50 działa całkiem cicho, bardzo fajnie wyciszona sama konstrukcja zawieszenia elektromagnesu, do tego gumki wygłuszające drgania na nóżkach, wystarczająca do napędzenia małego filtra do baniaczka max 25l, do większego potrzebny wydajniejszy.

Powiedz proszę do czego chcesz użyć tego brzęczyka? Chyba nie od poprawienia sobie samopoczucia, mam bąbelki powietrza w wodzie to zwierzyna ma powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi

Nie zapytam się skąd wiesz ze sobie nie radzi. Zakładam że robiłeś testy na O2 w wodzie :P

Powiedz proszę jaki masz filtr i dlaczego twierdzisz że sobie nie radzi? Zwierzyna pływa przy powierzchni wody i nerwowo łapie każdy chałst powietrza?

O ile dobrze pamiętam to flora wcina węgielki a oddaje tlen do wody. Są tacy co twierdzą że po ciemku jest na odwrót ale mi to nie leży w kontekście jakoś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Zestaw Aquael Pearl 60 z wewnętrznym filtrem przelewowym. Do czasu zakupu obecnej pompki "zwierzyna" dosyć często pływała w górnej części zbiornika, łapiąc powietrz. Poza tym rośliny wodne, podobnie jak lądowe, w dzień fotosyntezują, zaś w nocy normalnie pobierają tlen, rzecz jasna w ilościach znacznie mniejszych niż wyprodukowały. Nie chodzi mi o to, czy w ogóle potrzebuję pompki, bo wiem, że na pewno tak, pytanie brzmi która działa dosyć cicho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Chciałem sprawdzić czy na pewno wiesz że potrzebujesz pompki :P

W każdym razie używam APS 50 i APS 300 ale jako napęd do filtrów, ciche i dość wydajne, 50-tka stoi u mnie w sypialni i da się przy niej spać, częściej chlupanie wody jest bardziej irytujące niż sama pompeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...