Skocz do zawartości

Białe kuleczki na całym akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś rano zauważyłem na szybach,liściach i korzeniu białe kuleczki troszkę mniejsze od główki od szpilki i nie bardzo wiem co to jest podejrzewam że chyba ikra ale tak porozwalana po całym akwarium?

c4dc3d956b88a323m.jpg

 

Obsada

Ramirezki

ampularia 1 szt

helenki 4 szt

świderki 10 szt (tyle kupiłem a ile jest teraz to nie wiem)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Zdjęcie jest słabej ostrości i nie pokazuje tak na prawdę nic co pozwoliło by zidentyfikować sprawcę. Opis co prawda pasuje do ślimaka Neritina /zebra/onion/wiele innych/, one to są znane z tego że podrzucają swoje jajka gdzie się da i w ten sposób potrafią zafajdać cały zbiornik, ich jajka są owalne, takie właśnie jajka. Sprawcą może też być helenka, tyle że ich jajka są specyficzne, wyglądają jak kwadratowe kapiszony. Yyyy wiesz co to są kapiszony ? Mniejsza, mały kwadracik 2mm x 2mm z bezbarwna otoczką i białym środkiem, tak z grubsza wyglądają jajka helenek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz a jajka heleny wiem jak wyglądają i kapiszony też :)

No faktycznie mam jedną Neritina ale nie pomyślałem o niej muszę poczytać o jej rozmnażaniu i już wiem że nie rozmnaża się w wodzie słodkiej jajeczka muszę usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Powodzenia w usuwaniu neritinowych jaj, to jest najgorsza zmora jaką widziałem. Ne gnije, nie psuje się, nic tego zeżreć nie chce, po 2-ch latach moczenia się w baniaku z tylnej szyby szpachelką je drapałem, z korzeni papierem ściernym a jak rękodzieło znudziło mi się poszedł kamień szlifierski na wiertarce. Po tym doświadczeniu powiedziałem sobie, żadnych neritin więcej, chyba ze to sami faceci będą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...