Skocz do zawartości

Oświetlenie 54 litry


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium 60x30x30 profil 54 litry dołożyłem do standardowej świetlówki Diversa Day light świetlówkę Diversa opti plant teraz razem mam 30 wat 2 x 15 wat i tu zaczyna się problem rośliny rosną ale pojawiają mi się glony nitkowate i krasnorosty co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno jeśli nie są to już za duże glony

a jeśli jesteś początkujący z takim oświetleniem to poczytaj trochę więcej bo to że dodałeś oświetlenie to naprawdę początek przygód jakie możesz napotkać

leć po easy carbo i dawaj od razu potrójną dawkę nic się nie stanie i na razie żadnych nawozów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego czasu możesz spróbawać z zaciemnieniem całkowitym akwarium żeby gloniska nie rosły dalej przykryj akwarium ciemnym kocem aż otrzymasz carbon roślinom nic się nie stanie ja kiedyś zaciemniałem cały tydzień

ogólnie mówiąc dajesz dużo światła i w tym momencie fotosynteza przebiega powiedzmy "dwa razy szybciej" rośliny pędzą do przodu jak oszalałe węgiel im w tym pomaga ale też bedziesz musiał nauczyć się podawać odpowiednią ilość makro i mikro elementów w tym według mnie ważne żelazo które steruje wszystkim musi być na odpowiednim poziomie

co do nawozu miałem różne i zawsze coś się działo teraz od dwóch tygodni podaje żelazo i do tego

ferropol24 z jbl i odpukac nowe rośliny ładnie ruszyły a nurzaniec jaby trochę ożył, spróbuj ten ferropol24 na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...