Jump to content

jaki żwirek wybrac 72L ?

Recommended Posts

Witam,

mam takie wizje co do żwirku w akwarium, mianowicie zastanawaim sie nad takim ciemnym w zasadzie czarnym kwarcowym, a drobnym jasnym żwirkiem marmurowym ?? Co myslicie, ktore lepiej może wygladac? Oscylując w około tych dwóch..... Pozdrawaim.

z tego co wiem mamrur chyba podnosi ph... ale niech ktoś mądrzejszy się wypowie w tej kwestii.

a biorąc pod uwagę względy czysto estetyczne i tak głosuję na ciemny żwirek. moim zdaniem ma że tak to ujmę więcej "klasy" i ładniej na nim widać rybki. zależy to też od planowanych rybek. niektóre maja preferencje co do koloru podłoża.

Hmm, tak czytam o tych żwirkach, to rozsadek mówiłby chyba za naturalnym rzecznym, pewnie drogbnym, bo to nie wplywa na pH wody, i jest dobre dla roslin i ryb, ale tak mi sie wizualnie srednio widzi, może bazalt, ciemny...? Pisza ze nie poleca sie dla ryb grzebiacych w dnie za pokarmem, ale czy do tego zaliczymy np kiryski?

no ja mam właśnie czarny bazaltowy żwirek i wyglada bardzo fajnie.

co do kirysków no to niestety się zaliczają i bazalt właśnie w takim wypadku odpada.

edit: może jakiś inny, drobny czarny żwirek uda Ci sie znaleźć.

Znalazlem jakis czarny zwirek, a w opisie sprzedawca podaje, ze zwirek naturalny, granulacja 3-5 mm, nie zmienia parametrow wody ( pH i twardosc) zalecany w hodowaniu roslinek akwariowych i wskazany dla rybek poszukujacych pokarm w dnie, to moze cos takiego, wydaje sie ok? Sprzedawca ma same pozytywy....

Share

• Create New...