Skocz do zawartości

Akwarium 375 litrów


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów, na wstępie chce zaznaczyć że jestem nowicjuszem w dziedzinie akarystyki więc proszę się nie śmiać jak zadam jakieś głupie pytanie. Po wielu latach wreszcie spełnia sie moje marzenie i będe miała własne akwarium. Może to ryzykowne że na sam początek nowego hobby zaczynam od tak dużego ale jak mówie to jest wieloletnie moje marzenie, poza tym mam możliwości pomieszczeniowe więc akwarium będzie niejako ozdobą mojego salonu. Liczę na to że uzyskam wiele cennych porad od doświadczonych forumowiczów bo w sklepie wiadomo że sprzedawca chce sprzedać towar jak najdroższy a nie koniecznie funkcjonalny dla nas. Akwarium mam zamówione do 2 tygodni powinno pojawić się w moim domu więc mam czas na poczytanie i dokupienie potrzebnego sprzętu. Bardzo bym prosiła o porady. Zacznę od tego że moje akwarium chce z wieloma roślinkami i koniecznie z neonkami. Proszę poradzić mi jaki filtr tzn jakiej firmy i jaki symbol będzie najbardziej odpowiedni do tak dużego akwarium z roślinkami, wiem że dobrze dokupić butle CO2-też proszę o rady jaka najlepsza. Wiem że są dostępne w róznych cenach ale czasem ktoś ma mądre rozwiązania aby połączyć funkcjonalnośc nie koniecznie z najwyższą ceną.Bardzo proszę o opinię , wysłucham wszystkich cennych porad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na nowicjusza to spora pojemnosc akwarium :)jezeli masz mozliwosc to dobry by byl filtr zewnatrzny.duza ilsc roslin tu na poczatek zamiast CO2 polecil bym ci abys zadbala o dobre oswietlenie.zeby swiatlo mialo odpowiednie barwy dla roslin.a tych neonek to proponowal bym kupic duza ilosc 20-30 sztuk.fajnie bedzie wygladalo takie stadko na tle tak duzego akwarium

 

 

życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli stac cie na Eheim 2228 to nie ma sie co zastanawiac.pisza tu rozni ludzie jedni trzymaja rybki w 20l drodzy w prawie 400l :)wiec jezeli stac cie na taki wydatek to kup Eheim 2228.poczytalem troche na temat tego filtra i mysle ze 1 wystarczy.woda powinna byc czysciutka.to jest zaleta filtrow zewnetrzych dzieki wkladom ktore posiadaja.filtr wenetrzny ma taka zalete(moim zdaniem)ze jezeli go dobrze ustawisz to bedzie wprawial w ruch lustro wody co sprzyja wymianie gazowej.mozesz tez zamontowac sobie deszczownie.wiec decyzja nalezy do ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja mam akwa 200 l.Używałem wcześniej jednego filtra zewnętrznego Fluwal 205(680l. na godz. gąbka ,węgiel aktywny,ceramika).Jakieś 3 miesiące temu dokupiłem drugi filtr, wewnętrzny eheim aqaball 2212 z trzema gąbkowymi wkładami(650l na godz).Woda jest teraz kryształowo-przejrzysta i nie pływają żadne "męty".Jestem zadowolony z obu filtrów.Kupiłem eheim dlatego,że mój kolega ma dokładnie taki sam.Chodzi u niego bezawaryjnie juz ok 1,5 roku i co najważniejsze wciąż bardzo cichutko.

Niestety nie wiem nic na temat modelu 2228 ale jako firma to polecam

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...