Skocz do zawartości

obsada czyszcząca do 360l


Pappa2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

akwarium o wymiarach 120x50x60 - 360l

szukam obsady czyszczącej do w/w akwarium.

zalożenia:

- w akwarium nie występują rośliny

- PH ok 6.6 - 6.8

- twardość ok 10 - 15

- temperatura wody ok 25 - 27 st C

- podłoże piasek, dekoracje korzenie, kokosy

- główni chodzi mi o to aby dany stwór czyścił mi przede wszystkim korzenie i nie wchodzi w drogę ziemiojadom geophagus red head tapajos. czyli żeby im pyska w tarło nie wkładał ;)

 

filtracja jbl e 1500 + ceramika, dojdzie jeszcze zeolit

akwarium jest świeżo założone od zalania mineło ok 12 dni. woda częściowo wlana z kolegi zbiornika. dodany środek BIOBAKTOL.

na dzień dzisiejszy w akwarium piach budowlany kreisel 0.1 mm - 1.2 mm, jedna gałązka o dużych wymiarach. jedna szt zbrojnika niebieskiego ok 3-4 cm (4 dni walczy z korzeniem).

 

niewiem czy ide w dobrym kierunku umieszczając z. niebieskiego w akwarium. czy on nie będzie się wpiepszał tapajosom w tarło?

co byście poradzili wsadzić do akwarium aby korzeń był cały czas czyszczony?

 

na korzeniu rozwija się pleśń. z tego co czytałem (a bardzo dużo czytałem) nie stanowi to zagrożeń dla ryb. Ba.. jest pożywieniem dla niektórych ryb. i mija sama z czasem.

dodam że ta gałązka była ucinana z żywego drzewa. dokładnie mówiąc z dębu. suszona przez ok 7 miesięcy. ze względu na jej rozmiar nie była gotowana tylko parzona wrzątkiem. nacierana sola. spryskiwana roztworem z nadmanganianu potasu. a wiec po prostu musi samo to ustąpić i żadna chemia tu nie pomoże. po prostu samo musi minąć.

 

co byście poradzili wsadzić do akwarium aby korzeń był cały czas czyszczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiryski będą dno niepotrzebnie zajmowały. co do glonków to fajną stronkę podałeś. będę coś tam szukał. tylko obawiam się że mogę mieć problem z dostępnością owych ryb. no i cena może też być zniechęcająca. ale zobaczymy...

dziękuje za zainteresowanie się moim postem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...