Skocz do zawartości

Te uporczywe glońska...


Cloe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam temat :lol: Lecz tym razem zamieszczam zdjęcia ;) Bardzo proszę o rozpoznanie i rady jak się ich pozbyć! Zastanawiam się nad kupieniem tylko jednego glonojada, bo jakoś nie widzę innych opcji... Tak, wiem, za małe akwa, ale środka przeciwko glonom nie mogę użyć, bo mam narybek, a i tak jest beznadziejny. Raz go wlałam, to jeszcze więcej glonów się pojawiło... Pomocy!

 

P.S. Zdjęcia troszkę nie wyraźne, bo mam aparat taki jaki mam. Zdj. wyostrzone i widać odbicie lampy błyskowej na jednym ;p ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikuj to... Jak to prosto brzmi ;) kto zechce gupiki-kaleki? (mówiłam kiedyś, że mają kręgosłup w kształcie liery S, ale nie wszystkie, większość jest zdrowa...)... postaram się coś zdziałać. A czy nieodmulanie dna też może być przyczyną powstawania glonów? Cały czas zbieram na jakiś porządny odmulacz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie informacje są podane na forum, wystarczy po nie sięgnąć, a nie zadawać głupie pytania.

Ecik nawet podkleił kilka tematów.

 

Na moje oko to masz tam mix zielenice i krasnorosty, wynika to ze złego oświetlenia i złej jakości wody w akwarium, poczytaj na forum.

 

 

/ps.

 

Mam wprawę w hodowli gupików - chętnie udzielę rad innym akwarystom

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wprawę w hodowli gupików - chętnie udzielę rad innym akwarystom

:lol:

Wbrew pozorom to nawet a błędach można się więcej nauczyć, aniżeli na sukcesach. A tak btw, to trzymaj się tematu! pytałam o glony, a nie o Twoją opinię dotyczącą mojego podpisu! Każdy popełnia błędy i założę się, że i Tobie się to nieraz zdarzyło.

 

Wiem, że na forum jest duo postów na ten temat, ale właśnie po to ono jest (forum), żeby zadawać pytania, nawet te powtarzające się. Bo co? Każdy, kto tu wejdzie ma szperać po archiwum? Raczej nikomu się tego nie chce. A każdy chce aktualnej odpowiedzi, bo może ona zawierać nowe informacje. Tak więc nie wyskakuj tu z takimi tekstami, bo jak takie czytam, to mam ochotę powiedzieć :spam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie żaden krasnorost gdyż krasnorosty w akwariach przeważnie mają postać gęstego pędzelka coś na wzór pędzelka do malowania bądź postać brązowego meszku. Jest to na 98% compsopogon. Jest to trudny glon do zwalczania. Na pewno to nie wina światła gdyż światło dla niego jest mało ważne. Zbyt wysoka zawartość fosforanów, zaniedbany zbiornik, przerybienie no i podstawa w zwalczaniu tego glona to podawanie CO2 niekoniecznie z butli, ale nawet EasyCarbo. Drugie to tak ja przedmówca powiedział zielenice. Tutaj akuratnie światło ma znaczenie ; za długo i za mocne. Wzrost NO3 i PO4 także przyczyniają się do wzrosty zielenic. Wolno rosnące roślinki np. anubias są lubianymi przez kolonie zielenic i tutaj nawet parametry wody mogą być w normie. Roślinki długowieczne sadzimy w zaciemnionym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie żaden krasnorost gdyż krasnorosty w akwariach przeważnie mają postać gęstego pędzelka coś na wzór pędzelka do malowania bądź postać brązowego meszku. Jest to na 98% compsopogon. Jest to trudny glon do zwalczania. Na pewno to nie wina światła gdyż światło dla niego jest mało ważne. Zbyt wysoka zawartość fosforanów, zaniedbany zbiornik, przerybienie no i podstawa w zwalczaniu tego glona to podawanie CO2 niekoniecznie z butli, ale nawet EasyCarbo. Drugie to tak ja przedmówca powiedział zielenice. Tutaj akuratnie światło ma znaczenie ; za długo i za mocne. Wzrost NO3 i PO4 także przyczyniają się do wzrosty zielenic. Wolno rosnące roślinki np. anubias są lubianymi przez kolonie zielenic i tutaj nawet parametry wody mogą być w normie. Roślinki długowieczne sadzimy w zaciemnionym miejscu.

Dzięki wielkie za pomoc ;) postaram się coś wykombinować z tym moim wielebnym zbiorniczkiem ;)

 

A mógłby mi jeszcze ktoś powiedzieć co to za glońsko (akurat nie mam zdj.): ciemny, prawie czarny meszek na korzeniu, kokosie i na niektórych roślinach? Ja wiem, mało doinformowana jestem... ale tak to jest, gdy zakłada się akwa bez praktycznie żadnej wiedzy podst. Dostałam pierwsze akwa, a właściwie, kulę (!!!) od wujka na imieniny. Jak każdy nie-akwarysta, myślal, że to swietny prezent i zbiornik ;p. Kupił mi welonkę (!) :( w takim malym akwa. Musiałam kupić większe, a wtedy myslałam, ze 25 l to sporo ;p a tak się zaczęło błędne koło... nieważne... postaram się to wszystko odkręcić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...