Jump to content

Czy to nie zaszkodzi rybom?

amcia
 Share

Recommended Posts

Kupiłam niedawno filtr unimax 250..przez internet..filtr miał być nowy..z gwarancją..po uruchomieniu był super..bardzo cichy- na czym mi zależało, woda robiła się coraz bardziej czysta..po 1,5h użytkowania zauważyłam mokrą podłogę, a po dalszym przyglądnięciu wyciek z kanistra..po odłączeniu filtra i dalszych oględzinach okazało się że jest niewidoczne na perwszy rzut oka pęknięcie- oczywiście sprzedawca powiedział, że to wina poczty..no nie ważne..zaniosłam do pana który zajmuje się spawaniem plastiku..powiedziałam, że będzie to miało kontakt z wodą akwariową itp.. pan owszem "skleił" tym samym rodzajem plastiku, ale zabezpieczył pęknięcie również klejem prawdopodobnie takim "plastic welding"..sęk w tym że tą czynność wykonał również w środku kubełka..i tu pojawiają się moje obawy..czy to rybom nie zaszkodzi?starałam się poszukać jakiś informacji o tym kleju i znalazłam tylko że skałada się z żywicy i utwardzacza..nic więcej..zastanawiam się czy nie nałożyć na niego silikonu akwarystycznego zmiejszając ewentualne wydzielanie szkodliwych substancji, czy to nic nie da?i czy w ogóle taka czynność jest potrzebna?

dziękuję za wszelkie odpowiedzi