Skocz do zawartości

Czy jest taka świetlówka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakładam akwarium 25l. Będzie ono bez pokrywy. Chcę wstawić to akwa w półkę, która ma 27 cm prześwitu. Akwa ma 25cm wysokości + 1cm podkładka pod zbiornik. Zostaje mi 1cm. Czy jest taka świetlówka, którą mogę zamieścić na ścianie akwarium, która się tam zmieści? A może jest taka, którą mogę przykręcić do pułki wyżej? Akwa ma 40cm długości, wiec i świetlówka nie powinna byś dłuższa. Jaka świetlówka będzie najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo

Jak by nie patrzeć świetlówki T8 mają 26 mm średnicy, T5 - 16 mm, T2 7 mm tyle że są małej mocy i nie ma do nich bryzgoszczenych oprawek. Tak poza tym to nie wiem czy 1 cm prześwitu będzie wystarczający na codzienną obsługę zbiornika. Ani włożyć łapy, rura do ściągania wody jakoś wejdzie, dolewać wodę pompką, rośliny można przycinać za pomocą pęsety i długich nożyczek. Ogólnie nie widzę tego :)

 

Do obsługi to tak 10 cm to jest niezbędne minimum, w którym i tak ciężko czymkolwiek manewrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapytam się czy ta półka uniesie baniak z zawartością ważący około 30 kg.

A czy tę półkę można przesunąć na stałe o 5-10 cm wyżej ?

Dla samego mebla było by właściwiej gdyby półka zapewne z płyty meblowej wiórowej była wyżej od lustra parującej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...