Skocz do zawartości

Pomoc w walce z nicieniami


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zwracam się do was z prośbą o pomoc w walce najprawdopodobniej z nicieniami,a mianowicie sprawa wyglada następująco,posiadam akwarium 200 litrów a w nim

4 skalary

2 prętniki

2 molinezje

1 molinezja żaglopłetwa

parka gupików

2 sumy rekinie

3 kiryski

2 glonojady

2 bocje wspaniałe

no i chyba przypałętały mi się do akwarium pasożyty w postaci nicieni,myślę tak bo zwłaszcza skalary i prętniki wydalają białe ciągnące się odchody,nie raz wymieszane trochę brązaowego trochę nitek,ryby ocierają się o różne przedmioty i ogólnie straciły apetyt.Jak na razie walkę zacząłem przez wlanie do zbiornika Capitox'u w płynie ale nie widzę żeby stan ryb się polepszył a wręcz przeciwnie,skalary stały się osowiałe i powolne.No i teraz zwracam się do was o prośbę w walce,o jakieś sugestie,czy mam podsnieść temperaturę(obecnie 26 stopni) czy coś w tym rodzaju,może kupić jakis inny środek mocniejszy,bo wiem że ten capitox jest słaby.Proszę o pomoc bo szkoda ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Sera-Med, dwie dawki zgodnie z instrukcją na opakownaiu podane w odstępie kilkudni by dobić to co jeszcze się wykluje i powinno pomóc. Sąsiad miał nicienie i tak je załatwiliśmy :D

 

Sera Med jest kombinacją tiazolu i znanego jako witamina K3, menadionu. Wybija pasożyta w ciągu 24h od podania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,moja walka nadal trwa,rybom niby sie poprawiło żadna nie zdechła pływają swobodnie i energicznie,apetyt powoli wraca ale co mnie nadal dręczy to ciagle mają białe (przezroczyste) ciagnące się odchody,czy to normalne, czy nadal pasożyt jest w rybie??Wiem że muszę jezcze kurację powtóerzyć Capitoxem ale czy odchody nie powinny juz wracać do normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...