Jump to content

Ja też proszę o ocenę :)

Zenonowicz
 Share

Recommended Posts

Witajcie :)

Czy możecie powiedzieć co sądzicie o takiej obsadzie(126l)?

6 gupików (4 samce 2 samice) + 4-5 małych

5 otosków (płeć nieznana)

8 neonów niebieskich

2 ampularie

4 krewetki (1x filtrująca, 1xgabońska niebieska, 2x red cherry)

Miałem Helenkę, ale wyfrunęła z baniaka jak zaczęła dobierać się do ampułki. Franca jedna ;)

Co mógłbym jeszcze dorzucić do tej zupy? ;-)

Dzięki z góry za wszystkie opinie.

Maciek

A mogę hodować same samce gupików? Bo samic mam zamiar niebawem się pozbyć (oddam do sklepu). Co grozi moim gupikom przy takich proporcjach samic i samców?

A czy zamiast neonów niebieskich mogę zrobić 8 niebieskich + 8 czarnych, czy muszą być jednego gatunku?

A mogę hodować same samce gupików? Bo samic mam zamiar niebawem się pozbyć (oddam do sklepu). Co grozi moim gupikom przy takich proporcjach samic i samców?

A czy zamiast neonów niebieskich mogę zrobić 8 niebieskich + 8 czarnych, czy muszą być jednego gatunku?

Możesz hodować same samce gupików :) Przy twoich proporcjach samce zaganiają samice na śmierć :ugeek: A neony lepiej, żeby były 1 gatunku.

Ok, to samice niedługo wyemigrują ;-) Jeśli wcześniej nie przeniosą się do krainy wiecznej spiruliny ;-)

A czy oprócz jeszcze kilku neonków niebieskich (w sumie będzie z 15) zmieszczę jeszcze z 10 czarnych? w sumie 25 neonów 2 gatunków.

Nie będzie przerybienia? Czy wszystkie krewecie powinny być hodowane stadnie?

Cóż, mam na myśli to, że w sprzedaży figurują jako niebieskie. Może i też są i trochę zielone ;-) Ale prawda jest taka, że w encyklopedii ryb na forum superakwarium nie ma ich wyszczególnionych. Nie wiem więc, jaka jest poprawna nazwa i czy to nie jest tylko chwyt sprzedawców.

Nie, to nie ten. Ten jest bardziej "żółty". Moje mają wyłącznie niebieski pas po bokach i są jak inessa, ale nie mają ani trochę czerwonego.

Poprawka: znalazłem, że neon zielony - Paracheirodon simulans, zwany jest przez sprzedawców MYLNIE niebieskim. Tak więc mam neony zielone :) Wybacz zamięszanie ;-)