Skocz do zawartości

Rybka słabsza genetycznie od pozostałych? Możliwe?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

 

Neonki kupiłem w listopadzie 2010. Wczoraj jeden z moich 15 neonków innesa dziwnie się zachowywał. Wyblakł i pływał blisko powierzchni wody. Dzisiaj z rana niesiony prądem wody już nie miał siły, aby pływać. Od samego początku ten osobnik był najmniejszy. Inne są nawet 2,5 razy większe. Najmniejszy, który pozostał jest może 1,5 razy większy. Możliwe, że akuratnie ta sztuka jest najsłabsza? A może mieć jakikolwiek wpływ na zdrowie tej rybki to, że wczoraj kupiłem dwie roślinki, dość mocno zruszałem żwirek, odmulałem i zmieniałem jak co tydzień 25-30% wody? Inne neonki są ładnie ubarwione nawet przy zgaszonym świetle i bardzo rychliwe. Otoski także nie maja żadnych objawów chorobowych. Krewetki zachowują się normalnie. Powinienem coś robić czy nic?

 

Ta chora rybka jeszcze żyje. Nalałem wody z akwarium do worka strunowego i tam ją przełożyłem. Worek unosi się na tafli wody w akwarium. Rybka cały czas leży na dnie. Nie wiem, jaki jest najbardziej odpowiedni sposób uśmiercenia.

 

Dzisiejsze testy. Test kropelkowy Zooleka

 

pH – 7,5 / 7,6

NH3 -0

NO2 -0

NO3- 0

PO4 – 0,50

Fe – 0,1

KH – 9

GH – 14

 

Temperatura 25 / 26ºC

Filtracja i napowietrzanie ciągłe

Do wody dolewam, co tydzień potas 1ml na 10 litrów wody oraz codziennie EasyCarbo w dawkach już normalnych od jakiegoś miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tych pytań, ale postaram się odpowiedzieć na jedno.

Kiedy doświadczony gość mi powiedział, żeby planować obsadę z "zapasem" +10% Bo choćby nie wiem co wszystkie rybki nie przeżyją. Z reguły to się sprawdza. Tak, że nie ma powodu do paniki z powodu jednej nieżywej rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...