Skocz do zawartości

dziwne zdarzenie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

opis tego "dziwnego zdarzenia" będzie wymagał wstępu

a więc około rok temu kupiłem dwie pielęgnice meeka, kiedy osobniki podrosły zaczęły ze sobą walczyć(może walka to zbyt duże słowo). Uznałem, że niestety trafiłem na dwa samce, ponieważ ich konflikty obywały się bez większych uszczerbków postanowiłem nic z tym nie robić. Później dokupiłem jeszcze dwie zebry, które szybko urosły i są już sporo większe od o wiele starszych meekk. Owe zebry też zbytnio się nie polubiły, pomyślałem, że i tym razem trafiłem na samce. Konflikt pomiędzy pielęgnicami poszedł dość w dziwnym kierunku. Oczywiście zbiornik podzielił się na dwa rewiry ale o dziwo pary były MIESZANE, troszkę mnie to zdziwiło. Starcia pomiędzy rybami odbywały się teraz pomiędzy parami. w jednym narożniku meeka i zebra a w drugim kolejna meeka i zebra. Stroszenie pokryw skrzelowych i rozpościeranie płetw wyglądało dość widowiskowo, ryby nie odnosiły obrażeń. Przypominało to bardziej demonstracje siły. W przeciągu ostatniego miesiąca jedna z zebr zaczęła kopać w żwirze dosyć sporą jamę około tydzień później druga z nich w przeciwległym rogu zbiornika zrobiła to samo. Przysypywałem częściowo dołki aby nie rozkopały podłoża do roślin one kopały je na nowo.

To co stało się dziś (nadal tego nie mogę zrozumieć) kompletnie pobiło poprzednie wydarzenia

 

otóż na korzeniu zobaczyłem ikrę, która była pilnowana przez jedną z Meekk, pomyślałem że jednak to była parka. Po kilku minutach obserwacji pomyślałem WTF? Dookoła ikry krąży zaprzyjaźniona zebra i wygląda tak jakby próbowała zapłodnić ikrę, druga meeka wraz ze swoją zebrą pływają w przeciwnym rogu akwarium, kiedy próbuję się zbliżyć są atakowane przez zebrę nr. 1

wiem, że z takiego związku nic nie będzie ale sam fakt, że dwa różne gatunki próbują wspólnie wychować potomstwo jest szokujący

spotkaliście się kiedyś z czymś takim ?

(sorry za chaotyczną wypowiedź chciałem szybko podzielić się z kimś tym szokującym zdarzeniem jeśli wyrazicie zainteresowanie później postaram się wrzucić jakieś foty, niestety do dyspozycji mam tylko telefon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...