Skocz do zawartości

Problem z Bojownikiem!:(


Karol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 dni temu kupilem rybki do akwarium, przy zakupie moje dwie mlodsze siorki nalegaly by kupic bojownika bo ładnie wyglada a ja bylem temu przeciwny i nie chcialem go brac(niestety gdy one czegos chca to musza miec) No wiec kupielem i dzis rano zobaczylem ze znikl jeden neon. Sądze ze to zrobil Bojownik poniewaz mam jeszcze dwa mieczyki ale one wcale nie interesuja sie innymi rybami. A no i samiczka mieczyka urodzila mlode czego sie nie spodziewalem:)Lecz bojowmnik niezle je przegonil ( widzialem tylko dwie rybki a jesli bylo ich wiecej to pewno je ktos zjadl) i mysle ze on sie rozprawil z 2 rybkami bo w tej sytuacji tez tylko bojownik za nimi plywal:/ a ja nie posiadam obecnie nic w co moglbym wsadzic male. I pytanie brzmi tak: Co zrobic z Bojownikiem? Czy moge umiescic w akwarium nie wielki pojeminik z dziurkami przy powierzchni(tak by Bojownik byl w akwa ale zeby nie mogl atakowac innych rybek)? I czy taki pojemnik np: z plastiku moze byc w akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hei teraz zobaczylem ze jedna z malych rybek zyje i siedzi w filtrze(nie bedzie problemu z jej wyciagnieciem) ale mam dylemat poniewaz Bojownik powinien byc odizolowany a jak to zrobie to rybke moga zjesc inne rybki:P Wiec myslalem by wsadzic malą do pojemnika w akwarium ale wtedy zabojca bedzie na wolnosci;P Co robic?? Moglbym malom wsadzic do czegos innego poza akwarium ale nic takiego niemam no i mala potrzebuje odpowiedniej temperatury a niemam drugiej grzalki:P Heh mam akwa od 3 dni a juz takie rzeczy sie dzieją:P co bedzie pozniej :P A jesli zrobie dwa pojeminiki takie jak ten co juz o nim mowilem to w akwa bedzie za malo miejsca dla innych ryb:P Jesli ktos wie co sie w takiej sytuacji robi to prosze o pomoc:) A no i najpredzej to bede mogl na koniec miesiaca kupic jakies male akwa bo wtedy Tata ma wyplatę:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało całe stado gupików wyhodować kiedyś w zwykłym słoiku. Wiem że to grzech bo w końcu słoik jest kulopodony ale musiałem improwizować bo byłem w podobnej sytuacji. :)

 

Dopiero potem włożyłem je do małego 16 litrowego akwarium.

 

Jesli mi się udało wyhodować ok 20 gupików w litrowym słoiczku to Tobie jednego mieczyka też się zapewne uda. Ale musisz jak najszybciej załatwić sobie jakieś akwarium do takich rzeczy jak rozród. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja tylko wlałem do niego wodę, wyłowiłem młode i to wszystko. Kiedy robiła się lekko mętna, wodę podmieniałem. I gupiki przeżyły. Potem - jak mówiłem wcześniej - powędrowały do normalnego akwa. Tam już czasem podgrzewałem wodę ale wciąż nie było filtra. Kiedy rybki miały tak z 1 cm wędrowały do głównego akwa. Kilka miesięcy później miałem z nich pierwsze młode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...