Skocz do zawartości

jak karmic nowe stadko, rozne gatunki ???


Marcin1e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wlasnie zakładam akwarium i chciałbym proscic o rady w sprawie karmieniu.

 

Takze powstaje u mnie cos takiego, akwa 72 L:

 

2x pielęgnice ramirezki (para)

 

10x neon

 

4x otoski

 

4x kiryski panda

 

2x krewetka filtrująca

 

 

Jak mam je najlepiej karmić, tzn czym i kiedy, ile razy ?? Dziekuje serdecznie za pomoc i pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ramirezek i neonkow dobrze jest sie zaopatrzyc w pokarm żywy z pewnego źrodla. Nie nalezy karmic ich ochotka. Moze byc rowniez mrozony ale trzeba sie upewnic, ze nie byl wczesniej rozmrazany np w czasie transportu do sklepu. Takim pokarmem karmimy 2-3 razy w tygodniu a w inne dni dobrze jest podawac pokarm płatkowany wieloskladnikowy z dodatkiem roslinnym. Kiryski skubna sobie chetnie resztki z dna wiec nie trzeba im kupowac specjalnego pokarmu. Za to otoski koniecznie musza miec w akwarium drewno bo reguluje u nich proces trawienia. Jesli w akwa nie ma glonow, ktorymi glownie sie żywia nalezy podawac im surowa cukinie albo ogorka zielonego, ewentualnie jabłko, brokuł, marchew i kalafior. Trzy ostatnie warzywa trzeba podgotowac przed podaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj zasade - glodna ryba to zdrowa ryba. Lepiej jesli rybki zostana troszke niedojedzone niz maja sie pochorowac z przejedzenia. Tak wiec wystarczy raz dziennie. Cukinii, ogórka, marchewki wystraczy cienki plasterek na max 24 godziny w akwarium - podobnie inne warzywa np mala różyczka brokuła lub kalafiora.

A co do pokarmu zywego. Najczesciej sa to kostki 1cm/2cm. Ja daje swojej obsadzie 1/4 takiej kostki na 1 posilek. Oczywiscie rozmrozonej. Co do płatkow - musisz sam wyczuc ile sybac. Neonki lubia czerpac pokarm z toni wody - nie z tafli. Szczypte pokarmu zamaczasz w palcach pod woda i wypuszczasz - wtedy platki swobodnie opadaja. 90% płatkow powinno zostac zjedzone zanim doleci do dna. Wtedy wiadomo, ze ryby dostaly dosyc. Reszta, ktora opadnie zostanie dla kiryskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...