Skocz do zawartości

Nawozenie Kno3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem z NO3 a raczej z jego brakiem, mianowicie od kilku tygodni zobserwowalem spadek NO3 przez ostatnie tygodnie utrzymywal sie na poziomie 5 mgl a dzis juz w granicach 0 zakupilem KNO3 saletre potasowa szukalem roznego rodzaju kalkulatorow z ktorych wyszlo ze aby podniesc NO3 do 8 w moich 60l nalezalo by rozpuscic 200g w 250 ml wody i dawkowac 1ml, tylko ze 200g juz w 500 ml wychodzi roztwor nasycony tzn ze nie wszystko sie rozpuszcza... czy ktos z szanownych forumowiczow ma jakies doswiadczenie w dawkowaniu w ten sposob NO3 do akwa??? Potrzebowal bym jakiejs fachowej porady co do sporzadzenia roztworu i sposobu jego dawkowania z gory dziekuje i przepraszam jesli powielam ten temat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to NO3 to azotany czyli bardzo nie pożądane w akwarium powstają na skutek zanieczyszczenia zbiornika wysoki poziom NO3 może prowadzić do opłakanych skutków

 

A KNO3 to azotan potasu czyli całkiem co innego mozan do akwarium dodać kilka ziarenek Saletry bardzo dobry nawóz dla roślin akwariowych z ty ze nie można przesadzić

Chyba troszkę pomyliłeś pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak NO3 jest razej niepozadane w akwarium ale w nadmiernych ilosciach w moim przypadku jest jego brak czyli brak pozywki dla roslin a z tego co wyczytalem mozna go uzupelniac wlasnie KNO3 czyli saletra potasowa moja jest podobno w 98% czysta.... nierozumiem dlaczego mialbym mylic pojecia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...