Skocz do zawartości

FLEKSIBAKTERIOZA? POMOCY!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Mam 25l akwarium, w nim 5 gupików. pH:7. Światło świeci się ok. 7 godzin dziennie. Ostatnio wszystkie moje ryby padły prawdopodobnie przez ospę rybią. I założyłam akwarium na nowo. Wczoraj kupiłam te 5 gupików i od razu gdy je wpuściłam do akwarium zauważyłam chorobę. Najpierw myślałam, że to ospa. Jedna z ryb miała biały punkt na boku, a inne drapały się o twarde przedmioty. Wlałam lek CMF Tropical i podwyższyłam temperaturę do 30'C. Następnego dnia, czyli dzisiaj, owa kropka powiększyła się i teraz przypomina pleśń. Jest wypukła i biała. Na początku podejrzewałam pleśniawkę. Wlałam 2 małe łyżeczki soli pomieszane z wodą. Jednak przed chwilą gdzieś przeczytałam, że pleśniawka jest niezaraźliwa, a choroba panująca w moim akwa zdążyła zarazić już wszystkie gupiki. Czy to może być fleksibakterioza?! Pomocy! Co mam zrobić?! Jestem początkująca w akwarystyce i proszę o pomoc. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Zrobiłam kąpiel w soli chorej ryby. Nalot z jej łusek zniknął!

Jednak innej rybie jakby odpadają płetwy. Jest to samica, z jej ogona prawie zupełnie zszedł kolor, a ogon opada w dół, tak jakby nie mogła go unieść. Czy to może być ze starości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...