Skocz do zawartości

filtr Aqua szut turbo 750 kilka pytan bo mam problem


pawelszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 126l i filtr jak w temacie problemem jest to iż woda jest ciągle delikatnie mętna. Jeśli znacie ten filtr będzie łatwiej mi wytłumaczyć. Wiecie ze filtr ma taki kubełek w którym oryginalnie jest taka drobna wata czy coś takiego. Pomyślałem ze słabo będzie on filtrował wiec trochę go przerobiłem i dookoła tego kubełka nawierciłem trochę małych dziurek oraz założyłem gąbkę na która nakładam jedna warstwę tej ligniny. poza tym włożyłem do kubełka trochę ceramiki i węgla aktywnego ale woda nadal jest delikatnie mętna. Akwarium "działa" już z ponad 2 miesiące. filtr czyszczę co tydz w wodzie z akwarium (z odmulania około 1/3 akwarium te cześć dolewam świeża woda) Czytałem gdzieś ze ten filtr lepiej działa jak ma taka jedna duża gąbkę bez kubełka... może tak zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam wszystkich, chciałem się podpiąć pod temat gdyż brzmiałby tak sam - Aqua szut turbo 750 n, a mianowicie zakupiłem ten filtr (z oryginalnym zestawie kubek + włóknina) dołączyłem pod spód drugi kubeczek z zeolitem i tak wszystko chodziło świetnie przez miesiąc czasu. Po miesiącu czasu filtr zaczął wibrować dosyć mocno i głośno (jak się przyłoży ucho do akwarium to tak jakby pociąg jechał), na początku był super cichy jak na wewnętrzny filtr. Wirnik wyczyściłem z tego "brązowawego" nalotu i nic nie pomogło, mam pytanie co zrobić :) nie wiem czy wymiana wirnika coś pomoże, gdyś oś jest na stałe zamocowana do korpusu filtra. Jeśli oddam go na gwarancję to czy zostanie ona uznana jeśli niema żadnych uszkodzeń mechanicznych? Proszę o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...