Skocz do zawartości

[960l] a dojrzewanie akwa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie, można tak zrobić że naleje do mojego 960l ok. 300l z dojrzałego akwa 450l i dodam od niego żwirek(i tak w 450l będzie potem piasek) chodzi mi o to aby akwarium dojrzało jak najszybciej, wszystkie rośliny jakie są teraz w 450l będą w 960 a nie chcę, żeby ryby przez 3 tyg pływały bez roślinek, jak myślicie, o ile przyśpieszyło by dolanie 300-350l wody i dodanie dojrzałego żwiru do takiego akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolanie wody to dobry pomysl i na pewno cos przyspieszy ale zwirek i tak jak bedziesz przenosic musisz wypłukac bo zrobisz syf i tyle więc jak go wypluczesz to i tak bedzie musiał sobe dojść do formy Jaki bedziesz miał filtr w tym zbiorniku????? bo jesli planujesz kubełek to podłącz go pod 450L i niech chodzi w tym czasie rozwiną sie tam bakterie nitryfikacyjne i taki filterek podłaczysz od 1000l Samo akwa to jedno ale najważniejszy jest dojrzały biologicznie filtr.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolanie wody to dobry pomysl i na pewno cos przyspieszy ale zwirek i tak jak bedziesz przenosic musisz wypłukac bo zrobisz syf i tyle więc jak go wypluczesz to i tak bedzie musiał sobe dojść do formy Jaki bedziesz miał filtr w tym zbiorniku????? bo jesli planujesz kubełek to podłącz go pod 450L i niech chodzi w tym czasie rozwiną sie tam bakterie nitryfikacyjne i taki filterek podłaczysz od 1000l Samo akwa to jedno ale najważniejszy jest dojrzały biologicznie filtr.......

z filtrem to 100%prawdy a resztę to bym zaczął od początku czyli wszystko nowe lub czyste(wyparzone)wykluczy to ewentualne przeniesienie syfu lub choróbska jak coś robić to raz a porządnie bo póżniej ciężko coś będzie poprawić w baniaku ;););) a i jeszcze coś będziesz miał jeden filtr???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...