Skocz do zawartości

Zachowanie P.Kakadu


wujcior96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam akwa 112l

Moja rybka (pielęgniczka kakadu) zachowuje sie bardzo dziwnie,

a mianowicie chowa sie pod korzeniem i przesiaduje tam 2 dni, wcześniej siedziała za filtrem wiec odsunołem go od szyby na wszelki wypadek.

Może nie lubi za bardzo światła ,chociarz mam 2x18w takie jak były z pokrywą. ( jeśli tak to kupie pistię)

Moja obsada to:

1+2 bojownik syjamski (spokojnie dla siebie i innych rybek)

4x kiryski

2x 1+3 p.kakadu

1x zbrojnik niebieski

2x 1+1 molinezja

13x neon inessa

 

Może powiecie że przerybnienie ale mam duzo roślin a nie używam nawozów, a rybki świetnie współżyją ze sobą.

Filtr: Aquael UV500 (nie zależało mi na tej lampie uv ,która nic nie daje ale na jego cichej i wydajnej pracy)

temp.: 26,5 (używam grzałki)

Kamień napowietrzający + napowietrzniaczo oxyboost

(wiem że sam ruch talfi wody napowietrznia akwa samo ale użyłem go do robienia bąbelków ,w którcyh moje rybki lubie pływac - odziwo :) )

 

mam równierz kupione ale nie wykonane testy wody, mają żywy i suchy pokarm

 

Wiec niewiem czy jest chora rybka itp.

Wygląda na zdrową pieknie ubarwiona płetwa itp wszystkie kakadu w moim akwa są młode po 3-4 cm

 

Raz miała tylko sprzeczke z innym kakadu podczas której łapały sie za pyski ale już mineło i są spokojne :D

Więc możę poradzicie w czym tkwi broblem ogólnie rybka znalazła sobie strasznie ciasne miejsce i sie tam chowa :(

Czy cos jej jest czy to taki stan przejsciowy ?

 

Mają pełno kryjówek w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbadaj twardość wody i PH . P. Kakadu są wbrew pozorom wybitnie uczulone na GH i KH, potrzebują bardzo niskich wartości . Przy moim PH 7.7 , GH 18 i KH 11 , 4 zakupione p. Kakadu odpłynęły w siną dal, zazwyczaj najpierw chowając się po kątach. Dodam, że neon, gupik czy krewetka nie zdechła ani jedna przez ten czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem testy, kh-10 ,ph-7.5, nie chcę oddawac rybek bo się przywiązałem do nich a poza tym są jeszcze młode

Trudno. Źle dobrałeś rybki i teraz zdecyduj czy chcesz żeby im było źle tylko dlatego że tobie się tak podoba

Teraz są młode a jak zaczną się tarła to będziesz miał prawdziwą wojnę w akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujcior niedziwie sie ze maniak niewytrzymal...

masz faktycznie zamale akwa na dwa haremy tego gatunku

Ja mam zamiar na dniach kupic nowy zbiornik o dlugosci 200cm i mysle ze bede mogl sobie pozwolic na 2 haremy a u ciebie no niestety ;/

biedak niema gdzie uciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, jak masz tak obrazac to dzieki i nara :szukaj: to znajdziesz wymagania,

Ja nie potrzebuje szukać wymagań bo je znam :lol: to Ty masz z nimi problem a to dlatego że ich nie znasz proste

 

Ja mam zamiar na dniach kupic nowy zbiornik o dlugosci 200cm i mysle ze bede mogl sobie pozwolic na 2 haremy a u ciebie no niestety ;/

biedak niema gdzie uciec

W akwarium 200cm proponuje 3+5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...