Jump to content

Czym różnią się podłoża od ADA?


Letys
 Share

Recommended Posts

Witam.

 

Chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica między Amazonia II i Africana. Chodzi w obu przypadkach o wersję Powder ale nie sądze, żeby miało to jakiś wpływ. O różnicę w kolorze też nie pytam. Czy ktoś mógłby udzielić mi odpowiedzi?

 

Przy okazji: czy w zbiorniku o pojemności 30l jest sens ułożenia na dnie (pod Amazonią II lub ewentualną Africaną) Power Sand Special M (zbiornik ma wysokość 45cm)? Nie chciałbym przesadzić i zacząć walczyć z roślinnością zarastającą po brzegi zbiornik, a boję się, że Power Sand coś takiego mógłby spowodować. Jednak wolę zapytać. Nie znam jeszcze dokładnej flory jaka znajdzie się w akwarium ale zbiornik oświetlać będą Aquael Ecolight Sunny 11W (6500K) i Aquael Ecolight Plant 11W (8000K).

 

Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Nie chciałbym przesadzić i zacząć walczyć z roślinnością zarastającą po brzegi zbiornik, a boję się, że Power Sand coś takiego mógłby spowodować

To po co Ci podłoże pod rośliny, skoro nie chcesz się cieszyć ich rozrostem i bawić w formowanie aranżacji ? :aniol_diabel:
Link to comment
Share on other sites

Chcę żeby ładnie rosły i były zdrowe ale nie wiem czy w tak małym zbiorniku nie "przedobrzę" i nie zaczną się rozrastać za bardzo. Dlatego pytam czy sama Amazonia/Africana wystarczy. Przykro mi mardow ale Twoja odpowiedź nie wniosła nic do tematu. Proszę ponownie kogoś kto zna odpowiedź na pytanie czym różni się Amazonia II od Africany o opisanie mi tej różnicy. Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Nadal uważam twoje pytanie za ...

W linku znajdziesz odpowiedź -

1. http://aquascaping.flowgrow.de/aquascaping/naehrstoffe/111-ada-aqua-soil-analyse

2. http://i54.tinypic.com/sxdwnt.jpg

Tak na marginesie - o akwarium się dba, rośliny się przycina, w ten sposób nie dopuszczasz do zarośnięcia baniaka itd., itd. ...- ciekawe czy teraz "wniosłem coś do tematu" :oops:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję. Jednak nurtuje mnie jeszcze coś. Skoro wodne rośliny lepiej rosną w podłożu o podwyższonej zawartości azotu to Africana zdaje się odpadać i wracam do punktu wyjściowego czyli Amazonii II (nie chcę Amazonii zwykłej bo czytałem, że bardziej barwi wodę). Ale sęk w tym, że chciałbym (o ile to możliwe i sensowne) pobawić się z aranżacją na brązowym podłożu (stąd zainteresowanie Africaną i Malayą). Jednak skoro brązowe podłoża ADA odpadają to muszę szukać dalej. I tu pomyślałem o brązowym Oliver Knott Nature Soil (również w wersji Powder). Czy ktoś mógłby porównać Amazonię II i Oliver Knott Nature Soil? Byłbym ogromnie wdzięczny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...