Skocz do zawartości

neonki


Marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od kilku dni zauwazyłem ze rano ta koło 9:00 do 10:00 neonki ganiaja sie semiczki sa chyba dosyc grubsze nie wiem czy to otłosc czy ikra ale jedną samiczke gania jeden samiec do dwóch i tak wszystkie rybki sie ganiaja....

Czy chcą złozyc ikre bo nie wiem co mam zrobic..;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz neonki bardzo trudno sie rozmnaza,tylko doswiadczony akwarysta nie mialby z tym problemu.Jezeli na prawdę twoje samiczki są w ciązy to gratuluje.

 

Ze strony superakwarium.pl:

 

Rozmnażanie

Profesjonaliści bez problemu rozmnażają ten gatunek, natomiast trudniej jest go rozmnożyć w warunkach domowych. Potrzebuje bardzo miękkiej i kwaśnej wody z dodatkiem garbnika. Na czas tarła akwarium zaciemniamy. Jest gatunkiem rozrzucającym i zjadającym ikrę. Młode wylegają się po około 24 godzinach. Narybek karmimy pokarmem w płynie lub w formie pyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiLena

cztałem o neonkach tylko ze wy macie wiecej doswiatczenia wiec prosze o rade co mam zrobic...

 

Mam 10 l akwa i kupiłem preparat torfowy;]

oczywiscie to 10 l akwa jest do rozmnazania rybek;]

 

no i na tym preparacie pisze tak:

ekstrat torfowy wysokiego z mchu,przeznaczony do przygotowania tzw. czarnej wody tropikalnej niezbędnej do tarła i hodowli ryb problemowych,kąsoczowatych zapewnia czystą krystaliczną wode wprowadza garbnik,kwasy humusowehumiany, hormoy oraz wiele innych cennych skałdników stymulujących tarło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...