Skocz do zawartości

Ślimaki w nowym akwarium. Restart?Bocja?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Pilnie potrzebuję pomocy. Moje akwa przedwczoraj skończyło pierwszy tydzień dojrzewania. Nie dość, że woda jest żółta niemal masakrycznie, to jeszcze mam ślimaki! Cała szyba w jajeczkach, które skrzętnie usuwam, choć pewnie niewiele to pomoże. Dlatego apeluję o radę: czy mam robić restart? Wpuszczać bocję? Helenkę? Generalnie pytanie brzmi: CO ROBIĆ? Czy bocja przeżyje w niedojrzałym akwa? I czy nie jest na nią za małe?

Będę wdzięczny za każdą pomoc!

Maciek

 

akwa 126 l., oświetlenie 2x18W, filtr tetratec ex 700. Parametrów wody nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Pilnie potrzebuję pomocy. Moje akwa przedwczoraj skończyło pierwszy tydzień dojrzewania. Nie dość, że woda jest żółta niemal masakrycznie, to jeszcze mam ślimaki! Cała szyba w jajeczkach, które skrzętnie usuwam, choć pewnie niewiele to pomoże. Dlatego apeluję o radę: czy mam robić restart? Wpuszczać bocję? Helenkę? Generalnie pytanie brzmi: CO ROBIĆ? Czy bocja przeżyje w niedojrzałym akwa? I czy nie jest na nią za małe?

Będę wdzięczny za każdą pomoc!

Maciek

 

akwa 126 l., oświetlenie 2x18W, filtr tetratec ex 700. Parametrów wody nie sprawdzałem.

 

korzeń tam masz? że żółta woda?

 

Nic nie wpuszczaj na razie bo padnie.(sprawdzałem) :mrgreen:

Poczekaj ewentualnie tydzień i bocje i helenki i podmianka wody i zobacz czy się poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...