Skocz do zawartości

Filtr wewnętrzny - napowietrzacz przestaje działać.


rad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamontowany już drugi filtr wewnętrzny + napowietrzacz i objawy polegające na tym że po 2 dniach od czyszczenia z napowietrzacza zaczyna wydobywać się coraz mniej bąbelków, aż w końcu przestają lecieć w ogóle.

 

Miał ktoś taki problem? 1 filtr to było taki chińskie coś - BT100 czy jakoś tak, obecny to AQUAEL FAN MINI PLUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr przestaje napowietrzać kiedy jest "zapchany" lub kiedy jest zbyt głęboko pod wodą. W instrykcji powinna znajdować się informacja na jakiej głębokości go umieścić. Jeżeli napowietrza a po 2 dniach przestaje to wyczyść wkłady i sprawdź czy np. nie zsunął się na przyssawkach (o ile tak jest montowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr przestaje napowietrzać kiedy jest "zapchany" lub kiedy jest zbyt głęboko pod wodą. W instrykcji powinna znajdować się informacja na jakiej głębokości go umieścić. Jeżeli napowietrza a po 2 dniach przestaje to wyczyść wkłady i sprawdź czy np. nie zsunął się na przyssawkach (o ile tak jest montowany).

Głębokość zgodna z instrukcją. Rzeczywiście wygląda to na zapychanie się filtra, ale czy to możliwe aby zapychał się po 2 dniach pracy? :shock: dodam że zbiornik ma 200L. a ten filtr pracuje jedynie jako dodatkowy napowietrzacz. Może mam coś nie tak z wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płukałeś podłoże przed włożeniem do akwarium?

Ile masz tych welonów i z jakimi rybami je trzymasz?

Grys bazaltowy płukany, zajmuje jakieś 30% powierzchni dna. Co do ryb to tylko 3 welony.

 

Co do kubełka to mam JBL'a e900 który narazie daje sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli całe podłoże dobrze wypłukałeś to ten pył który ci zapycha filtr to rozdrobnione odchody welonów.

Odmulasz dno przy każdej podmianie wody?

Oczywiście odmulam regularnie, ale wiadomo jak jest z tymi sraluchami. Co do tych odchodów to czy nie można ich ilość troszkę zmniejszyć wpuszczając jakieś ślimaki? szperałem na ten temat i wyczytałem że ampularie żywią się m.in. odchodami... ponieważ welony mają szybką przemianę materii więc ich kupy nie są zbyt przetworzone i powinny się na pokarm dla ślimaków nadawać... dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampularie nie zaszkodzą a nawet pomogą bo zjadają również pokarm którego ryby nie dadzą rady zjeść.

Co do napowietrzania to tak jak ci pisałem zastosuj brzęczyk lub ustaw tak wylot filtra zewnętrznego aby poruszał tafla wody i w ten sposób ją natleniał.

Dzięki za pomoc.

Jeszcze jedno pytanie: ile tych ślimaków do 200L ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...