Jump to content

Restart 112 litrów

Janusz XV ;)
 Share

Recommended Posts

Chcę zrobić coś na wzór low-tech i żeby mi fajnie roślinki rosły bez żadnych nawozów dopychania CO2. Oświetlenie mam raczej słabe bo oryginalne czyli 2x18 ale chcę to nadrobić dobrym podłożem i mam w związku z tym pytanie. Czy na samo dno mogę dać ziemie taka normalną z pola czy kratówki? Mieszkam na wsi więc nie powinna być jakoś specjalnie zanieczyszczona... Na to planuje dać całkiem spora warstwę żwiru i piasku różnej granulacji chodź najwięcej będzie pisaku 2mm. Będzie to jakoś funkcjonowało? A jeżeli to ważne to powiem jeszcze że w baniaku pracuje filtr Fan 3 a akwarium chcę żeby było lekko roślinne a obsada towarzyska :D

Ja właśnie po restarcie 112l... dosłownie pół godzinki może :D

Też wymieniałam podłoże na ziemię i wyszło jakieś 6l ziemi [firmy sterlux "podłoże uniwersalne"]+ 2l substratu sera floredept (wymieszałem z ziemią) wyszła warstwa ok.2cm. Na to żwirek 2-5mm (warstwa 2-4cm)i myślę że będzie ok ;)

Ps. oświetlenie mam identyko 2x18w :)

Zdjęć nie da rady , bo nie robiłem ;) A co do roślinek, to będą rosły te których oczekiwania spełnisz (znaczy- nie wszystkie).

Jest na forum lista roślin "cieniolubnych" i najlepszym rozwiązaniem będzie dobranie szaty roślinnej z zamieszczonych tam gatunków ;)