Skocz do zawartości

Co do 116 litrów...?


mojeopti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, za jakiś miesiąc chciałbym zacząć zasiedlać swoje akwarium. Chciałbym doradzić się Was, co polecanie do mojego baniaka? Chciałbym jakieś małe stworzonka, które nie będą np wykopywać mi trawnika :)

 

Na początek chciałbym zakupić tylko zjadaczy glonów. Na pewno będą krewetki (może 10 sztuk), i do tego jakieś rybki. Nie wiem - czy kosiarki to dobry wybór? Ile sztuk będzie optymalną ilością?

 

Co do docelowej obsady, to biorę pod uwagę wstępnie:

 

kardynałki chińskie

bystrzyki błękitne

tetry niebieskie

neony zielone

danio różowe

 

Jakieś małe, stadne rybki - może ze 2-3 stada różnych + wspomniane wcześniej krewecie i rybki do glonów :) Co sądzicie? Co i w jakich ilościach polecacie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym dorzucił Razbore Hengela albo Razbore klinową , jeszcze popytaj akwarystów bardziej doświadczonych, albo poszukaj jakie one muszą mieć warunki ale sądzę, że na takie stadko 116l będzie Ok (aczkolwiek mogę się mylić). Ogólnie piękna ryba, świetnie reprezentująca się w ławicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A co myślicie o obsadzie składającej się tylko z:

 

- 10 otosków

- 30 tetr niebieskich

- 10 krewetek (niekoniecznie)

 

Czyli glonozercy i jedno duże stadko jednego gatunku? Co do krewetek obawiam się, że w szybkim tempie mi się zaczną mnożyć i ciężko będzie nad tym zapanować. Czy krewetki są pod jakimś względem lepsze w oczyszczaniu od otosków? czy otoski same w zupełności wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...