Skocz do zawartości

dziwne zachowanie


bekon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam akwa 50 l temp 26 stopni ,oswietlenie 18 w,

obsada

3x pretnik karłowaty

9xneon innesa

3xmieczyk

4x kirysek

2xkosiarki

wczoraj po podmianie wody zdechl mi jeden mieczyk,dzis widze ze kolejny nie ma apetytu nie chce plywac siedzi w jednym miejscu na dnie ,pretnik ma podobne objawy i chyba kosiarka tez uzylem juz srodka mfc, nie wiem jakie mam inne parametry wody bo jescze nie mam testów , a może ktos powiedziec jakie maja byc, prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo proszę oby więcej takich użytkowników jak ty.Mało kto szuka i czyta większość od razu zakłada temat z pytaniami czasem banalnymi.ty przynajmniej pytasz dopiero jak czegoś nie rozumiesz ;)

 

Co do mfc to nie wlewaj go tak co dziennie.nie pamiętam już ale chyba dopiero na 3 dzień kuracji dolewasz tego środka.Ty już nie wlewaj go wcale bo u ciebie jest to chyba nie potrzebne.

 

co do muszelki to mogła nieco pomóc w uśmierceniu rybek poprzez zmianę parametrów wody.

 

Wodę podmieniaj raz w tygodniu,wymieniasz 30% wody i pamiętaj żeby woda była odstana przynajmniej 24h i o temperaturze zbliżonej do tej co masz w akwarium.Nie zapomnij o odmulaniu dna akwa ;)

 

obsada jest ok tylko akwa za małe.akwarium masz przerybione i myślę że to też było 1 z przyczyn śmierci twoich rybek.Pomyśl też o tym że z czasem twoje ryby urosną i będą potrzebowały jeszcze więcej wody niż masz teraz.Jeśli możesz oddaj te kosiarki i mieczyki 50l to dla nich trochę za mało

 

A jeżeli chodzi o rośliny to już inna kwestia.Ponieważ większość roślin potrzebuje dużo światła to podstawa do tego nawozy,CO2.Przy twoim oświetleniu wychodzi 0,36 watta na litr wody a to trochę za mało.ale są też roślinki ktore będą rosły i przy tym oświetleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...