Skocz do zawartości

JBL Cristal Profi e900 - dziwna praca.


tyshek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witka,

 

Po stwierdzeniu że mój mały chińczyk nie daje rady ,woda ciągle mętna :zamieszany: zdecydowałem się zainwestować w dobry filtr i kupiłem polecanego i szeroko chwalonego JBL'a.Filtr zainstalowany w piątek 21 stycznia,woda do chwili obecnej nie wygląda lepiej niż na chińczyku.Niektórzy pisali o krysztale,u mnie niestety nie ma kryształu.Czy to jest spowodowane tym że filtr jeszcze nie dojrzał? Może trzeba podmienić niektóre oryginalne wkłady ? Czytałem gdzieś o wacie perłowej.Dodam że stary filtr jeszcze pracuje w baniaku.

 

Bardziej mnie jednak martwi kolejna sprawa, praca filtra,szczególnie na zmniejszonej wydajności przepływu wody,po prostu hałasuje,buczy,coś jakby się ocierało o siebie.Przepływ z racji 112 l baniaka mam ustawiony na mniejsza połowę,na pełnych obrotach hałas ustępuje.Czy mam się martwić i myśleć o reklamowaniu filtra? Proszę o jakieś opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka,

 

Po stwierdzeniu że mój mały chińczyk nie daje rady ,woda ciągle mętna :zamieszany: zdecydowałem się zainwestować w dobry filtr i kupiłem polecanego i szeroko chwalonego JBL'a.Filtr zainstalowany w piątek 21 stycznia,woda do chwili obecnej nie wygląda lepiej niż na chińczyku.Niektórzy pisali o krysztale,u mnie niestety nie ma kryształu.Czy to jest spowodowane tym że filtr jeszcze nie dojrzał? Może trzeba podmienić niektóre oryginalne wkłady ? Czytałem gdzieś o wacie perłowej.Dodam że stary filtr jeszcze pracuje w baniaku.

 

Bardziej mnie jednak martwi kolejna sprawa, praca filtra,szczególnie na zmniejszonej wydajności przepływu wody,po prostu hałasuje,buczy,coś jakby się ocierało o siebie.Przepływ z racji 112 l baniaka mam ustawiony na mniejsza połowę,na pełnych obrotach hałas ustępuje.Czy mam się martwić i myśleć o reklamowaniu filtra? Proszę o jakieś opinie.

Filtr musi najpierw dojrzeć,ja pozamieniałem oryginalne wkłady w pewnym stopniu.

od dołu mam tak:

-ceramika - oryginalna

-bio bale eheima- dodatkowo kupione

-gąbki - oryginalne

-kosz kombi na środku gąbka po bokach ceramika = woda kryształ w 112l zbiorniku.U mnie pracuje na maksa i nie robi pralki,a dobrze go odpowietrzyłeś?

Poniżej masz fotkę z moimi koszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega porządnie podszedł do sprawy filtracji,wkłady b.dobre,pewnie zrobię podobnie.Jest przez co wodę filtrować i stąd może brak pralki w baniaczku mimo pełnej mocy ?

 

Filtr odpowietrzałem kilka razy na dwa sposoby,na przemian,czytałem o nich na forach.Jeżeli byłby nieprawidłowo odpowietrzony to, to od razu słychać.Natomiast w moim słychać lekkie buczenie :shock: i jakby wirnik o coś ocierał o coś w głowicy.Nie wiem dokładnie co może być powodem takiej pracy,chyba rozbiorę głowice.Trochę mnie to wkurza :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega porządnie podszedł do sprawy filtracji,wkłady b.dobre,pewnie zrobię podobnie.Jest przez co wodę filtrować i stąd może brak pralki w baniaczku mimo pełnej mocy ?

 

Filtr odpowietrzałem kilka razy na dwa sposoby,na przemian,czytałem o nich na forach.Jeżeli byłby nieprawidłowo odpowietrzony to, to od razu słychać.Natomiast w moim słychać lekkie buczenie :shock: i jakby wirnik o coś ocierał o coś w głowicy.Nie wiem dokładnie co może być powodem takiej pracy,chyba rozbiorę głowice.Trochę mnie to wkurza :x

 

I z takimi wkładami nie otwierany był 8 miesięcy.Odkręć samą nakrętkę z głowicy,wyjmij i włóż od nowa wirnik,może żle się ułożył, z drugiej strony dlaczego przy pełnych obrotach jest ok,dziwne trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony dlaczego przy pełnych obrotach jest ok,dziwne trochę

Dziwne ale prawdziwe :cry: napisałem już do przedstawiciela JBL'a z Polsce,zobaczymy co odpiszą i co zrobią :roll: Póki co filtr wsadziłem do szafki ;) do środka kilka sporych kawałków grubej gąbki i nawet w nocy jest cisza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni mam w filtrze włożone dodatkowe media tzn. watę perłową,zeolit i jeden koszyk ceramiki,podobnie jak kolega wyżej na fotkach pokazał.Teraz dopiero widzę woda jest naprawdę czysta,do kryształu mało zostało.Czyli potwierdza się fakt że na fabrycznych mediach ciężko o kryształ,trzeba jeszcze zainwestować w filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jbl e 1500

sprawdz czy napewno odpowiedni wylot przymykasz. w instrukcji obslugi to gdzies pisalo zeby regulowac tylko jednym. ale ktorym nie pamietam. nie chce mi sie szukac tego w instrukcji - obecnie filtr mam wyniesiony na strych i czeka na marzec (wtedy wlasnie bede sklejal akwarium ktore uleglo malej awarii ;) )

ps u mnie e1500 pieknie, cicho pracowalo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra w takim razie ja się podzielę faktami :D

 

Wirnik wymieniony wczoraj,po prawie dobie jest OK.Buczenie filtra praktycznie znikło,trzeba ucho przyłożyć żeby usłyszeć wodę w filtrze.Filtr stoi w szafce i w dzień jest absolutnie nie słyszalny,w nocy w zasadzie też :mrgreen: choć to mnie nie martwiło,sen mam twardy jak zabity :lol:

 

Zastanawia mnie jednak ten wirnik,jaki on ma wpływ na owe buczenie ,hałasowanie filtra ? Nie może być zużyty ,bo filtr jest nówka ma trzy tygodnie,zauważyłem jednak większy luz na tej ośce niż na nowym wirniku,to jest powód ?

 

Nie mniej jednak fabryczne media filtracyjne,gąbki są do wymiany,chociaż częściowej.Do swojego dołożyłem watę perłową i dodatkowa ceramikę,myślę jeszcze na biobalami.Dopiero o tej zmianie woda zrobiła się naprawdę czysta,żadnych małych śmieci w wodzie nie ma,prawie kryształ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...