Skocz do zawartości

Przerybienie akwarium


mateusz#
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy następująca obsada jest zbyt liczna do akwarium 112l ?

 

20 x neon inesa

10 x razbora klinowa

2 x zbrojnik niebieski

4 x kosiarka (jak się później okazało jej podróbka)

1 x kirys panda który otrzyma towarzystwo po ustabilizowaniu się warunków

6 x danio czerwony

1 x molinezja ostrousta

21 - 25 krewetek (red cherry, orange, blue)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest zbyt liczna. Po co Ci aż 20 Neonków ? Kupisz parę sztuk to ci się same rozmnożą, a po za tym Molinezja, Kiryski, nie wiem czy też Neonki to ryby stadne więc min. 6 sztuk, na Twoim miejscu oddałabym powyżej wymienione rybki,oczywiście tylko sporą część, a jeśli chcesz mieć nadal Kiryski i Molinezję to radzę dokupić ich więcej ;) Po zobaczeniu tej Twojej obsady pomyślałam że to jest tak : niebranie pod uwagę że mogą się rozmnożyć, małe rybki tym ich więcej, tak moim zdaniem myślałeś :) Może jestem w błędzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci napisałem w temacie o ospie że masz tego za dużo, ja bym zrobił jakoś tak:

 

zestaw 1:

 

20 x neon inesa

 

zestaw 2:

 

10 x razbora klinowa

2 x zbrojnik niebieski

4 x kosiarka (jak się później okazało jej podróbka)

 

zestaw 3:

 

1 x kirys panda który otrzyma towarzystwo po ustabilizowaniu się warunków

6 x danio czerwony

1 x molinezja ostrousta

21 - 25 krewetek (red cherry, orange, blue)

 

ale na pewno nie wszystko naraz :zamieszany:

 

Zmniejsz te stada ewentualnie. Po co ci tyle ryb stadnych naraz, 7 neonów, albo 7 razbor, ale nie 20 i 10 no co ty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i porady :)

 

Przed i w trakcie zakupów ryb czytałem co i jak i wg (wydawałoby się fajnych a nie naciągających) sprzedawców taka obsada w 112l to było jeszcze mało...

 

No cóż drugie malutkie akwarium już zakupione - czas brać się do roboty i ratować te biedne rybki od życia w przeludnionej metropolii :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw 1:

 

20 x neon inesa

 

zestaw 2:

 

10 x razbora klinowa

2 x zbrojnik niebieski

4 x kosiarka (jak się później okazało jej podróbka)

 

zestaw 3:

 

1 x kirys panda który otrzyma towarzystwo po ustabilizowaniu się warunków

6 x danio czerwony

1 x molinezja ostrousta

21 - 25 krewetek (red cherry, orange, blue)

 

Proszę ci jesteś kolejnym człowiekiem co w 112L akwarium proponuje trzymać 10 rybek.

 

20 x neon inesa10 x razbora klinowa2 x zbrojnik niebieski4 x kosiarka (jak się później okazało jej podróbka)1 x kirys panda który otrzyma towarzystwo po ustabilizowaniu się warunków6 x danio czerwony1 x molinezja ostrousta21 - 25 krewetek (red cherry, orange, blue)

 

10x Neon albo 10 razbor bo na pewno nie razem ponieważ ryb stadnych nie powinno się tzrymać wiele gatunków

Zbrojniki oddaj

Kosiarki zostaw

Kirysy dokup około 6-8 szt

Danio ja bym oddał, u mnie nie dawały żadnego efektu. Pływają tylko przy powierzchni

Molinezje dokup. Podrośnie zrobią fajny efekt. Pływają na środkowym pułapie więc je widać. Polecam Żaglopłetwy np Białe lub Orange

Krewetki... hmmm... Może krewetkarium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma co panikować bo faktycznie ryb nie jest za dużo jeśli są jeszcze małe.Na spokojnie pooglądaj i przemyśl, które Ci się najbardziej podobają. Jak rybki podrosną to faktycznie może im się zrobić trochę ciasno. Moim zdaniem ławica 20 neonów jest git ale przemyśl pozbycie się 2 z pozostałych grup czyli razbor, kosiarek i danio. 2 fajne ławice w zupełności wystarczą (ja zostawiłbym neony i razbory...co to są podróbki kosiarek?)...

Pozbąź się molinezji...zwłaszcza, że masz 1 sztukę...Z krewetkami Cię chyba trochę poniosło ale jak uważasz. Dokup kirysowi kumpli i będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...