Skocz do zawartości

Wkłady bio ceramiczne jakie najlepiej kupić


Boomer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako początkujący akwarysta śledząc fora dowiaduję się codziennie to nowych rzeczy.

Moje pytanie dotyczy wkładów bioceramicznych.

Aktualnie posiadam kaskadę fzn-1, w której są same gąbki.

Poczytałem trochę i postanowiłem zrobić coś takiego:

- Na wlocie filtra umieścić prefiltr z gąbki.

- Wkłady gąbkowe wewnątrz filtra ciachnąć na pół i zasypać bioceramiką.

- z jednej połówki jak już wyżej pisałem prefiltr.

 

I teraz pytania:

1. Jako że jest to zbiornik dojrzewający dochodzi 2 tydzień, czy nie zakłóci mi to równowagi biologicznej?

2. Jakiej firmy wkłady bioceramiczne kupić. Na allegro jest tego masa, tylko że ja nie chcę jakiegoś dziadostwa za 5 zł,

no chyba że nie ma różnicy ? (czytałem o wkładach aquaela, filtusa, jbla, aqua szuta i innych...)

3. Czy w ogóle jest sens robić to przy 25 L akwarium, w którym planuję trzymać krewetki?

4. Ostatnie pytanie natury technicznej. Wlot filtra dotyka mi żwirku, jakiekolwiek cięcie filtra odpada. Ma ktoś jakiś pomysł

jak go podnieść ? Jeśli tak to ile powinien być nad żwirkiem ?

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na filtrach kaskadowych, ponieważ przeszedłem bezpośrednio z wewnętrznego na kubełek, więc nie bardzo wiem jak taki filtr wygląda (nie interesowałem się).

Wkład z bio-ceramiki przyda Ci się w każdym akwarium bez względu na litraż. Oczyści wodę z wszelakiego biologicznego zła. Aquael jest na pewno godny uwagi. Zwróć uwagę na rozmiar porowatości, im większa tym lepsza. Aquael oznacza to końcówką w nazwie, nie pamiętam dokładnych liczb, ale chyba 600 jest najsłabszy, a 1800 najlepszy. Być może są mniejsze i większe, ale zasada obowiązuje ta sama.

Myślę , że powinieneś podnieść filtr o co najniej 1cm nad żwirek, bo przy dużym ciśnieniu może ci się zapychać na wlocie (jśli masz drobny i lekki żwirek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, raczej kupię tego aquaela tylko chciałbym poznać opinię innych użytkowników. Ktoś może stosował bio ceramikę innych firm ?

 

Edit

 

 

Tak uczynię, przyszedł mi do głowy kolejny pomysł. Oprócz ceramiki do filtra dorzucę watę filtrującą.

Tylko teraz kwestia ułożenia:

1.Od dołu wata, gąbka i ceramika, czy gąbka, wata i dopiero ceramik?

2. Wata Sery taka jak tutaj http://allegro.pl/sera-filterwatte-250g ... 15628.html będzie ok, czy może polecacie jakąś inną ?

3. Powiedzcie mi jeszcze proszę ile tej waty kupić, tak żeby zachować odpowiednie proporcje gąbka, ceramika, wata ?

 

Andrerw: edytuj posty, a nie pisz jeden pod drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...