Skocz do zawartości

barwniak czerwonobrzuchy - problem bocja/kryjówka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam parkę barwniaka czerwonobrzuchego (akwa 112l), wyraźnie sobą zainteresowaną :D myślę, że jeszcze nie było tarła (mam je od niedawna), ale samiec wyraźnie ciemnieje podpływając do samiczki i ją zaczepia. Ułożyłam im dzisiaj kryjówkę z kamieni, wokół której kręci się to samiec, to samiczka. Myślę, że mogłyby tam złożyć ikrę, ale mam też 2 bocje wspaniałe, całkiem dorosłe, które są bardzo wszędobylskie i pomimo tego, że mieszczą się w tej kryjówce do połowy krążą wokół niej, dziobią itd. Sęk w tym, że gdyby barwniaki tam się zadomowiły, to bocje jeżeli nie zjedzą, to zniszczą im ikrę czy coś.

W innym poście ktoś napisał o doniczce bez dna (powiedzcie jak ją ustawić), a ja umyśliłam, że kupię kokos i wywiercę w nim (oczywiście po odpowiednim przekrojeniu) taki otwór, w którym nie zmieści się żadna z moich bocji (inne ryby nie wykazują większego zainteresowania kryjówką).

 

Jaką kryjówkę proponujecie?

Czy bocje będą zagrożeniem dla małych, kiedy te już uda się 'wychodować'?

Danio może wyjeść ikrę? Co prawda danio pływa przy powierzchni i BARDZO rzadko spływa na poziom przydenny, w sumie nigdy go tam nie widziałam, ale wiem, że może wyjadać ikrę. Zagrożenie? :) Będę wdzięczna za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...