Skocz do zawartości

kora jako tunel


hannnaz512
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze pomysl z kora jest dosyc ryzykowny. Jestem niemal pewna ze zgnije po jakims tygodniu. Jezeli chcesz zrobic kryjowke dla rybek, to lepsze bylyby odpowiednio ulozone korzenie, lupina kokosa, lub grota skalna (wystarczy posklejac kilka kamieni silikonem i moze powstac calkiem ciekawy efekt). Chyba ze chcesz stworzyc kryjowke dla jakiejs dlugiej ryby np. trzciniaka to sprawdzi sie rura pcv zakopana w zwirze :)

Podzrawiam Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze pomysl z kora jest dosyc ryzykowny. Jestem niemal pewna ze zgnije po jakims tygodniu. Jezeli chcesz zrobic kryjowke dla rybek, to lepsze bylyby odpowiednio ulozone korzenie, lupina kokosa, lub grota skalna (wystarczy posklejac kilka kamieni silikonem i moze powstac calkiem ciekawy efekt). Chyba ze chcesz stworzyc kryjowke dla jakiejs dlugiej ryby np. trzciniaka to sprawdzi sie rura pcv zakopana w zwirze :)

Podzrawiam Kamila

 

 

Ta sylikonem i rybki mu pozdychaja z chemi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

możesz śmiało użyć zwykły silikon-tylko niech kilka dni wywietrzeje

 

Mój kolega uszczelniał akwa zwykłym silikonem, po tygodniu zalał wodą i po 2 dniach wrzucił ryby - wszystkie padły!! Musiał kupić nowy zbiornik. nie polecam

Pewnie wziął pierwszy lepszy silikon a nie akwarystyczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz śmiało użyć zwykły silikon-tylko niech kilka dni wywietrzeje

 

Mój kolega uszczelniał akwa zwykłym silikonem, po tygodniu zalał wodą i po 2 dniach wrzucił ryby - wszystkie padły!! Musiał kupić nowy zbiornik. nie polecam

ja również mam i miałem posklejane mniejsze zbiorniki tak do 70L zwykłym silikonem i nigdy nie szkodziło to rybom. s. akwarystyczny to dmuchanie na zimne. ja miałem pod ręką zwykły i się nie zawiodłem a że mam go pod dostatkiem to po co miałem wydawać bez sensownie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytania o silikon sa chyba na kazdym forum akwarystycznym... :roll:

 

mam akwa sklejane zwyklym silikonem,

po roku uzywania, doklejalem wzmocnienia w dnie rowniez zwyklym silikonem, rozne konstrukcje jakie mialem w baniaku (las z suchych tyczek bambusowych, grota z łupków, dodatkowe orurowanie, czy tez filtr zewnetrzny DIY(lepiej sie nie bawic, tylko kupic gotowy... :| ) kleilem zwyklem silikonem...

 

co znaczy zwykly silikon????

SILIKON 100%, BEZ ZADNYCH DODATKÓW LUB POLEPSZACZY...a juz napewno bez dodatków srodkow grzybobujczych lub plesniobujczych...

zawsze cos kleilem i mnij wiecej po 24h bylo juz w wodzie, ryby zyja, rosliny tez, wszystko OK :)

nie mozna popadac w paranoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...