Skocz do zawartości

[Skalar] Karmienie narybku


Heroin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc zacznę od początku: mam 2 skalary które już 2 razy zjadły swoją ikre (za 1 razem nie zabrałem ikry ponieważ rodzice jej pilnowali więc myślałem że jej nie zjedzą, ale zjadły, 2 razu nie jestem pewny ponieważ byłem na zajęciach cały dzień i gdy wróciłem po ikrze nie było śladu a samica była znów chuda), no ale za 3 razem się udało ikra została złożona na magnesie do czyszczenia trzy dni temu (19.1.2011 około 17:25), przełożyłem ją do 4 litrowego akwarium :zamieszany: i z braku drugiej grzałki włożyłem to małe akwarium do głównego :oops: dałem napowietrzacz i wczoraj wieczorem (21.1.2011) zauważyłem że z ikry zaczynają wystawać ogonki rybek i tu pojawił się mój problem: czym karmić te małe potworki ? przeczytałem że mam jeszcze czas do 26.1.2011 nim zaczną pływać i odczuwać potrzebe otrzymywania pokarmu z zew. oraz że mam im podawac "artemie", byłem w sklepach z rybkami pytałem i nie maja tego cuda, więc pytam czym mam je karmic ? najlepiej żeby było to do zdobycia w domu (czytałem (tutaj http://strony.aster.pl/elem/akk/s_kk.html ) o żółtkach jajek, ale nie wiem czy skalary na to pójdą).

prosze o odpowiedz i wyrozumiałość, starałem się pisać bez błędów ale "Dyslektycy są lakże tudźmi" więc mogły się gdzieś zakraść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada: mam tyko te 2 skalary (prezent od siostry)

Litraż: 60l (wiem za mało, w planach większe)

Wymiary: 60x30x40 [cm] (Długość, szerokość, wysokość).

A co do ugotowanego żółtka, to mam je ugotować rozmieszać z wodą (jeśli tak to w jakich proporcjach?) i tą mieszaniną karmić rybki ? Czy ugotować i dać do wody z rybkami ? Czy raczej twarde ma być to żółtko czy takie lejące się ?

No i czy faktycznie mam się stosować do dat które podałem ? Tzn. na innych stronach jest napisane żeby rozpocząć karmienie w 3 dni po wystawieniu ogonków z ikry, a nie 7.

 

[edit] Część ikry spadła na dno zbiornika, czy powinienem zwiększyć napowietrzanie (przy dnie jest mniej tlenu więcej co2 (?)) ? Czy może różnice w ilości tlenu i co2 są nieznaczne przy tak małych zbiornikach ?

 

 

 

mod.- Zdania raczej rozpoczynamy z dużej litery! + 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółtka bym ci nie polecał-bardzo psuje wodę jak się przedawkuje.

Nie wiem jak ze skalarami,ale ja swoje maluchy zebry i mieczyki odchowałem-przez pierwsze dwa tygodnie( i rosną bez zarzutów) na samym suchym pokarmie Tetra Mini Baby.

Możesz też kupić w zoologicznym internetowym lub na allegro artemię do wylęgu.

Niektórzy stosują też mleko w proszku,ale tu jak z żółtkiem.

Powodzenia w hodowli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam larwy solowca (artemia)

 

Hodowle można założyć kupując osobno cysty (jajeczka) i sól o odpowiednim ph (Tropical,Sera ma to w swojej ofercie), lub kupić gotową mieszanke soli z cystami.

 

Woda do hodowli karmówki powinna być w temp pokojwej, a najlepiej ok 24st (szybciej bedzie wylęg)

 

po ok. 2 dobach mamy na dnie drobne larwy, a na powierzchni osłonki z jajeczek. Należy odsączyć larwy ze słonej wody i podaje sie je narybkowi np. strzykawką.

 

Ważne jest to, by nie podać osłonek, oraz nie przesadzać z karmieniem, tak by nie "zepsuć" wody.

 

Jest też gotowy pokarm dla narybku w postaci koloidu z artemii - Novotemia fluid, ale należy zwrócić szczególną uwagę, by nie dać za dużo tego pokarmu..

 

p.s

 

Należy pamiętać, że narybek należy karmić po "utracie" woreczka żółtkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dla amatorów polecam pokarmy w proszku, oparte na spirulinie z witaminami przynajmniej przez pierwsze 15-20 dni. Jest "bezpieczniejsza" niż żywy pokarm. Z doświadczenia wiem, że nie każdy jest w stanie ocenić ile taki narybek może zjeść. Nawet jak się przesadzi z karmieniem spiruliną to nie zepsuje nam ona wody. narybek rośnie trochę wolniej ale więcej go przeżywa. Solowiec zarówno jego larwy jak i dorosłe owady polecam jak najbardziej, ale dla troszke podrośniętych skalarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...