Skocz do zawartości

problem z glonami, a krewetkami


tiger022
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanie

po starcie akwarium, po około 2-3 miesiącach pojawiły mi się glony w akwarium tj na szybie "coś zielonego" oraz woda zrobiła się ciemno zielona. W celu walki z glonami zakupiłem krewetki amano (12sztuk) oraz 3 otosiki, które jak mi wiadomo jedzą glony oraz zmniejszyłem czas oświetlania.

nie pomogło...... :roll:

 

wiec udałem się do sklepu zakupiłem: TETRA AQUA EASY BALANCE.

Musze przyznać, że po tygodniu widać różnice woda jest zdecydowanie czystsza, a glonów na szybie już nie ma!!!

i tutaj mam pytanie??

czy stosując ten preparat pozbawię krewetek i otosików pożywienia (glonów) i je uśmiercę :geek: ?

:>?

 

 

Mod.Janusz.Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem stosować chemie w akwarium , ja sam miałem duży problem z glonami czytaj tutaj

rozwiązanie w twoim przypadku może być równie banalne jak i w moim .

co do twojego pytania nie wydaje mi się żeby preparat uśmiercił ci glony całkowicie , ale tez nie powinniśmy go stosować regularnie, tylko wtedy kiedy musisz.

jest kilka "naturalnych" sposobów walki z glonami , przyciemnienie , podmiany , filtracja , poczytaj na forum coś znajdziesz.

ważnym jest żebyś wiedział z jakimi glonami masz do czynienia , będzie ci łatwiej obrać taktykę walki rodzaje glonów

 

p.s

 

robisz regularne podmiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TETRA AQUA EASY BALANCE to raczej bym nie polecała.Też się kiedyś skusiłam na ten preparat.Przy regularnym stosowaniu jest w miarę dobrze ale wystarczy raz zapomnieć o podaniu do akwa aby wywołać katastrofę.U mnie skończyło się całkowitym restartem zbiornika.Zielona woda,sinice krasnorosty i wszystko co tylko może się przyśnić w koszmarze akwarysty. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

glony: niteczki takie na mchu oraz na eleocharis.

Oraz woda w zbiorniku jest zielona.

Zapodałem Easy balance bo gość mi w sklepie doradził i muszę przyznać że to pomaga.

A to że to jest niezdrowe dla akwarium bo to chemia to tego nie dodał:)

Na razie stosuje wg ulotki, później jak glony ustapią ograniczę - tak jak kolega pisał.

 

Zastanawiam się również nad zakupem Tetra Torumin

ponieważ : " umożliwia uzyskanie w naturalny sposób wody o parametrach maksymalnie zbliżonych do tych, jakie posiada tropikalna "czarna woda"

 

używać tego?? :geek:

 

Mod.Janusz-Przyznaję ostrzeżenie---masakra jaka pisownia.

Reg.6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz drugi... chemii mówimy NIE , używamy jak już naprawdę musimy

a pan w sklepie zawsze będzie polecał chemie do twojego baniaczka , bo z tego gość żyje.

ta woda zielona - pytałem czy robisz regularne podmiany?? bo wygląda że nie lub za mało lub nie zbyt często.

poczytaj o normalnych sposobach walki z glonami ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniam raz na tydzien 30% :]

to jakie są te naturalne sposoby walki z zieloną wodą (oprócz obniżenia godzin oświetlania)!?

Jak w naturalny sposób obniżasz poziom fosforanów i azotanów??

Jak w naturalny sposób obniżasz poziom PH oraz twardość wody :lol::lol::lol: 8-)

 

Mod.Janusz.Jeszcze jeden taki post i się żegnamy. ;) A teraz kolejne ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obniżanie w naturalny sposób fosforanów i azotanów to po prostu dbanie o to żeby w akwa nie było starych części roślin jak najmniej nieczystości czyli rybich kupek , żadnych martwych rybek itd. po prostu dbać o zbiornik , światło masz racje skracanie świecenia i niezbyt mocne światło wiadomo żeby było odpowiednie do twojego zbiornika. czasem można przyciemnij akwe.

 

PH można obniżyć za pomocą CO2, lub zastosowanie szyszek Olchy Czarnej, torfu umieszczonego w filtrze lub przygotowywanie wody do podmian, stosowanie kory/liści dębu.

 

i jak już pisałem w moim przypadku, porost glonów stanowił problem z filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a są jakieś roślinki które pochłaniają azotany oraz fosforany ?

Może ja mam za dużo rybek ( za dużo kupek). Bo roślinek mam mało.

Rybki:

20 neonków

12 krewetek amano

2 otoski

4 kiryski panda

A roślinki:

Mech na korzeniu 4 koszyki

i trawnik Elachoris 4 koszyki

 

Może trzeba dokupić teraz jakieś roślinki które będą pochłaniały te azotany i fosforany

 

Co wy na to/???? :geek::geek::geek::geek::geek:

 

a Torf umieszczony w filtrze:

to np coś takiego

http://allegro.pl/nawoz-kulki-glin-torf ... 62437.html

Mam filtr wewnętrzny Aquael FAN 2 Plus i te kuleczki mam tam wrzucić? I ile tych kuleczek mam tam wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 litrów

no ja też bym nie walczył ale jak mam wodę zieloną to wiesz....

Otoski teraz zamiast na korzeniu i szybach gdzie wcześniej siedziały obgryzają glony z trawnika

krewetki zamiast na korzeniu to wcinają pokarm dla rybek ( nie wszystkie)

Czyli po zastosowaniu EasyBalance glonów ubyło :) i woda widać że jest czystsza. :)

Ale jeszcze nie jest krystalicznie czysta - to wymaga z 2-3 podmian i będzie taka jaka ma być, a nie zamulona i zielona!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czyli otosy i krewetki są przygłodzone.

Masz ciut za słabą filtrację to po pierwsze, po drugie wywnioskowałam, że za mało roślin i dlatego glony mają pole do popisu. Musisz zwiększyć masę roślinną.

 

Ten link do aukcji to do kulek nawozowych, które daje się roślinom pod korzenie. Ewentualnie możesz kupić do filtra zeolit, który ci wyjałowi wodę i glony padną, ale roślinki też zmarnieją.

 

Ps.: kiryski nie wyrywają eleocharisa? Pobierają pokarm z trawnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Masz ciut za słabą filtrację to po pierwsze"

 

FANFILTERS

FAN-2 PLUS

100-150l

450l/h

lol

 

"po drugie wywnioskowałam, że za mało roślin i dlatego glony mają pole do popisu"

 

raczej ja to wywnioskowałem :]

lol2

 

"Ten link do aukcji to do kulek nawozowych"

właśnie doczytałem później. Tutaj zastosuje co2.

 

"Ps.: kiryski nie wyrywają eleocharisa? Pobierają pokarm z trawnika?"

 

To 2 otosiki które wcześniej siedziały non stop na korzeniu, a teraz głownie podłoże i trawnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Masz ciut za słabą filtrację to po pierwsze"

FANFILTERS

FAN-2 PLUS

100-150l

450l/h

 

Mi odradzono ten filtr jako jedyną filtrację do 112l, bo za mały.

 

"Ps.: kiryski nie wyrywają eleocharisa? Pobierają pokarm z trawnika?"

Czytaj wyżej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pytałam o kiryski nie otosy... po prostu zamierzałam je kupić i nie wiem jak to jest z nimi a mam eleocharis na całym trawniku.

 

Może po prostu zrobisz jakieś testy na wodę też pomogą wyjaśnić przyczynę wystąpienia glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Masz ciut za słabą filtrację to po pierwsze"

 

FANFILTERS

FAN-2 PLUS

100-150l

450l/h

lol

 

lol to sarkazm czy co? bo napewno to jest za maly filtr do tego baniaka , producent zaleca 100-150L czyli mało 450l /h to bardzo daleko do tego co ci potrzeba. "w jakim wieku jest ten filter?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...