Skocz do zawartości

roślinki i płyny do wody


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym się dowiedzieć jakie roślinki mogę zasadzić w akwarium. Takie najłatwiejsze w hodowli. Jakie podłoże im zapewnić?

 

Drugie pytanie:

 

jak kupowałam rybki pani w zoologicznym koniecznie chciała mi sprzedać jakiś specyfik do wody po wpuszczeniu nowych rybek, jak to ujęła "żeby się przyjęły'".

Czy jest on konieczny? Nie kupiłam go, bo nie chce faszerować ryb chemią, ale zastanawiam się czy dobrze zrobiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki mało wymagające:

viewtopic.php?f=5&t=9355

 

Podłoże możesz dać zwykły żwir, ale musisz później zwrócić uwagę czy nie mają żadnych niedoborów i ewentualnie nawozić.

 

Specyfiki do wody nie są niezbędne. wystarczy 2-3 tygodniowy okres dojrzewania bez ryb z włączonym sprzętem i powinno być dobrze. Najlepiej przed wpuszczeniem ryb zrobić podstawowe testy na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie dostajesz środki wspomagające rozwój filtra biologicznego (np: Nutrafin Cycle), oraz uzdatniacze wody które strącają chlor i metale ciężkie, mogą też zawierać środki uspokajające i ochronne (Nutrafin Aqua Plus) dzięki czemu ryby nie są tak zestresowane w nowym akwarium.

 

Nutrafin Aqua Plus

* usuwa chlor i chloraminę z wody wodociągowej

* neutralizuje metale ciężkie

* czysty wyciąg roślinny

* wyjątkowa opatentowana receptura

* redukuje stres podczas transportu i aklimatyzacji

* pokrywa łuski i płetwy chroniąc je przed zadrapaniem i zacięciami

 

Nutrafin Cycle

 

* szybko wytwarza bezpieczne i zdrowe środowisko, uzdatnia nowe akwaria i filtry

* jedna mała dawka zawiera ponad 500 mld pożytecznych bakterii, które szybko wchłaniają amoniak i azotyny

* bezpieczny dla roślin, zwierząt i ludzi, przedawkowanie jest niemożliwe

* do stosowania w wodzie słodkiej i morskiej

 

 

 

Nie jest to konieczne, ale ja uważam że na pewno nie zaszkodzi i czasem stosuję.

Piszę o Nutrafin bo ja takich używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...