Skocz do zawartości

Wymyśliłem na 126l. Zweryfikujcie proszę :D


Snajpa19992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, wymyśliłem, co w końcu ma zamieszkać w moim 126 litrowym baniaczku...

Co powiecie na takie zestawienie:

- dobrana parka pielęgnicy sajica

- 2 samice zbrojnika niebieskiego

- cos na ksztalt zbrojnika kolumbijskiego (na kształt, bo od 2 lat nie urósł o więcej niż 1 - 2 cm)

- 5-7 bystrzyków parańskich

- molinezje lub mieczyki 1+2

???

 

Zaznaczam, że glonojady w takim zestawieniu funkcjonują już długo ze sobą (1 zbrojnik nieb i ten pseudo kolumbijski już 2 lata) i radzą sobie znakomicie - myślę, że starcza im kryjówek.

Nie wiem, jakie są Wasze doświadczenia z neonami + sajica, natomiast u mnie rybki te wycięłyjuz ich za dużo, żebym miał się decydować na neonki po raz kolejny (przyznaję się, moja wina, mogłem przewidzieć - mea culpa!)...

 

Bardzo mi zależy na tych pielęgnicach, więc wszelkie propozycje modyfikujcie, proszę, pod ich kątem.

Dzięki z góry za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem jeszcze nad taką opcją, żeby wywalić tego niedorobionego kolumbijczyka i spróbować wreszcie znależć chłopca, dla dziewczyn (młodsza miała być chłopcem, niestety to kolejna laska) zbrojnika niebieskiego...

 

a teraz z kolei pytanie praktyczne:

z obecnej obsady zostaną glonojady, sajice, i 2 bystrzyki... problem w tym, że zastanawiam się w czym je przetrzymać i jak długo zanim pójdą do odrestaurowanego lokum? Mam małe akwa 20l, no i są jeszcze wiadra...

Przygotuję się z wymianą tak, żeby większość wody była ze starego baniaka, do tego filtra oczywiście ruszać nie będę (kubełek Tertry), tak żeby wszystko "przypominało" podmianę wody... ale zbironiczek i tak musi odstać jak na moje dzień, dwa...

Jak sądzicie, jak to rozwiązać?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dzięki za porady :D

wystartuję z tym projektem w ferie. Tymczasem jakie podłoże dla tych ryb, plus średnio wymagających roślin?

Piach plus troche grubszy żwir? Czy może podłoże dla roślin (tu korzenie :D) a na to piach dla pielęgnic?

 

Aaa co do ryb... myślałem też nad kiryskami... coś wówczas dodać, czy to, co wyżej plus 5 kirysków?

Przepraszam za pewien chaos, ale zagoniony maturą i konkursami jestem i nie do końca mam czas na ogarnięcie forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...