Skocz do zawartości

obsada 600 litrów


matiweryl2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

obecnie mam akwarium 200l z pielęgnicami:

2 papuzimi

2 zebrami

1 pawiooką

 

do tego jeszcze 1 glonojad

niedługo mam zamiar zamienić je na 600 litrowy zbiornik z pielęgnicami,

i tu właśnie moje pytanie:

jakie i ile pielęgnic byście mi radzili. od razu mówię, że muszą być papuzie i pawiookie, jakie jeszcze pasują? ile na taki zbiornik może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pielęgnicami jest tak, że to są bardzo ,,charakterne" ryby co czyni je moimi ulubionym ale nie o tym. Jeżeli dodamy do tego zestawu więcej ryb, oczywiście pomijam dokupienie partnera/ partnerki dla Pawicy to mogą wystąpić dwa problemy. Po pierwsze pielęgnice są dosyć sporymi brudasami, jeżeli Ty masz te ryby dorosłe w tym 200l to nie wiem ile wody i jak często musisz ją podmieniać żeby zapewnić właściwe parametry. Jeśli chcesz mieć akwarium, przy którym nie trzeba zbyt dużo się narobić to nie ma co przesadzać z ilością ryb. Druga kwestia to wcześniej wspomniany charakterek pielęgnic dorzucając do tego co masz jeszcze jedną agresywną parę może być niezły kocioł, mówię tu szczególnie o Akarach. Meeki z kolei mogłyby zostać zdominowane więc też nie wiem czy byłoby to dość fortunne wyjście. Te 3 pary to naprawdę nie będzie mało, zważywszy na to, żę Papuzie i Pawiookie to spore cielaki. Możesz dodać jeszcze jakiegoś glonojada tylko oczywiście sporych rozmiarów, w podobnych zbiornikach natknąłem się jeszcze na Płaskoboki i Węgorki Ogniste, więc też jest to jakaś opcja do rozważenia jako dodatek do pielęgnic, chociaż co do Płaskoboków nie jestem w pełni przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem wczoraj w sklepie te węgorki ogniste piekne sa ale tez wielkie rosna te ze sklepu mialy juz jakies 30-40cm. To moze byc ciekawa opcja do tych pielegnic zeby cos fajnego dac na dno. Istotny tez jest wystroj akwa jak dasz duzo korzeni, kamieni i roslin to automatycznie zmniejsza sie teren do plywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wielkie dzięki za zainteresowanie moim tematem, zastanowię się jeszcze nad waszymi propozycjami. bardzo ładne są te węgorki tylko obawiam się, że będą one się podobnie zachowywać jak sumy clariasy czy indyjskie, które kiedyś mi zżarły wszystkie ryby w akwarium (wcale nie takie małe), kiedy jeszcze nie wiedziałem do końca co to za ryby ( akwarystka mi je poleciła). I tu moje pytanie: czy moje obawy są prawdziwe czy mogę spokojnie dorzucić te węgorki? czy mogę jeszcze do tego dorzucić gurami olbrzymiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...