Skocz do zawartości

Propozycja filtru zewn. do 112L


Kempa88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zainwestować w filtr zewnętrzny, jednak jestem dość mocno ograniczony środkami finansowymi. Ewentualnie w przyszłości, filtr ten pracowałby w akwarium 200L. Co sądzicie o tym filtrze ? Czy może jednak poczekać miesiąc-dwa i kupić Tetrę EX 700 ?

 

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-do-2 ... 48086.html

 

Wydaje się być OK, gwarancja na 24 miesiące...pytanie tylko, czy nie za duży przepływ ? Nie będe miał problemu z krasnorostami przez efekt pralki ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie poczekaj, lepiej dołożyć , a mieć większe zaufanie do sprzętu, który może narobić naprawdę ogromnych szkód, jeśli coś pójdzie nie tak.

Pomyśl tylko , czy z tej wyższej półki cenowej Tetra jest najlepszym wyborem. Czytałem już dość negatywne opinie na temat Tetry. Ja osobiście używam Unimaxa (150, ale mam mniejsze akwarium i jak na razie działa sprawnie i niesłyszalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po zakupie :) Skusiłem się po namowach w sklepie akwarystycznym na JBL e900. Wydaje się być w porządku, jest regulacja, dużo koszy filtracyjnych, tylko jeden wąż trochę za krótki...ale jakoś sobie poradziłem.

to dokonałeś poprawnego zakupu, jeśli zaopatrzysz go dobrze w wkłady nie będziesz grzebał pociągnie i posłuży Ci długo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po zakupie :) Skusiłem się po namowach w sklepie akwarystycznym na JBL e900. Wydaje się być w porządku, jest regulacja, dużo koszy filtracyjnych, tylko jeden wąż trochę za krótki...ale jakoś sobie poradziłem.

 

Moim zdanie dobry wybór i zakup.Kiedy go uruchamiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już został uruchomiony. Na razie podłączyłem deszczownię , zdjąłem zaślepkę z jej końca i w tej chwili rozbryzg wody obija się o boczną szybę akwarium nie powodując mocnego pływu wody w akwarium i jej tafli , filtr odpalony na połowę mocy, dosyć cichy, słychać tylko jakby buczenie transformatora, wody w ogóle nie słychać. Na razie jestem zadowolony. Po 4 dniach zauważyłem zahamowanie rozwoju krasnorostów na roślinach - jednakże tego samego dnia zwiększyłem też dawkowanie co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...