Skocz do zawartości

czy to dobre wyniki


19kulka91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety przy tym stezeniu NO2 rybki moga pasc. Jak juz wspominalem to trucizna dla wszystkich organizmow zywych. Jesli nie masz gdzie przeniesc rybek na czas dojrzewania akwarium (bo domyslam sie,ze akwarium nie ma nawet 2-och tygodniu,tyle trwa absolutnie minimalny czas dojrzewania kompletnego akwa) to niepozostalo Ci nic innego jak podmieniac co dwa dni okolo 10% wody na odstana wode kranowa. I tak przez kolejne dwa tygodnie. Czyli 14 podmian. Musisz zlagodzic negatywne skutki swierzego akwarium do minimum.

A co do parametrow wody to mozesz sprawdzic dokladnie jakie wymagania maja poszegolne gatunki ryb np. na Wikipedii. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo domyslam sie,ze akwarium nie ma nawet 2-och tygodniu

tu się mylisz. Akwarium było zalane 8 listopada 2010... Nie mam pojecia czemu tak jest. Rybek duzo nie mam, rośliny tez nie gniją. Moze oprócz drobniutkiej trawki ale ona jest w fazie przyjmowania się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te filtry sa kiepskie. Maja bardzo slaba filtracje biologiczna. I nie wiem jak odmulasz dokladnie dno,ale wiem napewno,ze ta operacja powinna polegac tylko na powierzchniowych czyszczeniu. Jesli odmulasz zbyt gleboko to zabiera zbyt wiele pozytecznych bakterii. Co moze byc rowniez powodem bezustannego dojrzewania zbiornika. Dokladnie to jest tak,ze likfidacja NO2 zajmuja sie bakterie nitryfikacyjne. Ich glowne siedziby to filtry,dno no i oczywiscie woda. Mam nadzieje,ze filtry czyscicz nie oba rownoczesnie tylko na zmiane. W odstepach kilkudniowych. I oczywiscie w wodzie spuszczone z akwarium w czasie podmiany.

 

Ps. Ten filtr AQUAEL UNIFILTER N500 jesli dobrze zauwarzylem to ma jakies diody UV. Jesli to to samo co filtr UV to nie bardzo ufam temu. Te filtry zabijaj WSZYSTKIE bakterie. Zarowno te niechciane jak i te pozyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ryby żyją, możesz mieć po prostu niedokładne testy. Ja używałem JBL 5in1 i od pewnego momentu miałem np. NO3- 100, NO2 - 5-10. Teoretycznie to była katastrofa biologiczna, a wszystkie rybki żyły, żadna nie zachorowała. Nawet na testach kropelkowych producenci piszą o marginesie błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...