Skocz do zawartości

Problem z MiniKani 120


El CiD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam akwarium o pojemności 54l i filtr zewnętrzny MiniKani 120 Aquael'a. Moje pytanie brzmi czy nurt wody przy wyjściu powinien być widoczny? Dodam że pompa jest na zewnątrz, a ruch wody jest niemal że niewidoczny. Zastanawiam się czy pompa nie jest za słaba. Filtr stoi z boku szafki na której stoi akwarium i około 90cm poniżej. Układ jest odpowietrzony. Drugie pytanie czy istnieje jakiś sposób żeby wzmocnić moc pompy lub czy można dokupić drugą pompę? Bo osobiście nie znalazłem nic takiego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ani w instrukcji, ani w filmie instruktażowym jaki nakręciła firma Aquael nie ma wzmianki o tym na jakiej wysokości powinna być zainstalowana pompa. Mimo wszystko sprawdziłem dwa warianty pompa nisko przy kubełku i wysoko przy akwarium. Bez większych rezultatów. Co więcej niepokoi mnie fakt że po wyciągnięciu rurki oddającej wodę do akwarium, nurt jest na tyle słaby że momentalnie pojawia się powietrze w rurce do wysokości załamania kolanka. Czy możliwe jest że tak się dzieje ze względu na to że filtr nie jest bezpośrednio pod akwarium tylko stoi z boku komody? Poniżej zdjęcia przedstawiające w jaki sposób filtr jest zmontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Posprawdzaj węże czy nie ma gdzieś załamań.Jeśli to nie pomoże sprawdź wkłady,może coś ci przytkało przepływ wewnątrz kubła.Mam taki filtr i powiem ci że powinien dość sprawnie wypychać wodę na wylocie.Posprawdzaj wszystko a jak to nie pomoże najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana pompy na dużo mocniejszą.Ta co jest, jest słabiutka,może na 50 litrów starczyć ,ale lepiej jest mieć zapas mocy niż jej niedobór.Pomp na necie do wyboru do koloru.

ps widzę na 1 zdjęciu że wylot z pompy ma kąt prosty ? To też ogranicza przepływ.Zmajstruj to tak żeby woda miała jak najmniejsze opory,poskracaj węże do minimum i poprostuj je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten filtr i w 45L i dmucha jak dziki. Nie jest ważne czy stoi obok, nad czy pod zbiornikiem. Kolanka 90° też nie są problemem. Sprawdzałem we wszystkich wariantach i był zawsze tak samo sprawny. Problemem może być to że kosze po złożeniu też tworzą rurkę. Jeśli coś tam przytniesz to automatycznie ograniczasz przepływ. Kiedyś podczas składania przyciąłem woreczek ze słomą i przepływ był zerowy. Jak chcesz sprawdzić sprawność pompy to ją odłącz i wsadź samą do miski z wodą i włącz. Ja zachlapałem niechcący pół łazienki. Żona nie była pocieszona że w pojemniku z proszkiem do prania jest woda :P. Ważne jest też aby wirnik nie chodził na sucho, sprawdź czy masz dobrze odpowietrzoną pompę i komorę wirnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...