Skocz do zawartości

zielenice, nitki i okrzemki


padalec007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam poważny problem z tymi glonami, zielenice obrastają nie tylko szyby (je umiem łatwo czyścic) ale i liście roślin, kamienie, żwir. Na liściach bolbitusa tworzą już grube zielone strupy, na cryptocorynie są to zielone punkty. Na roślinach łodygowych w wyższych partiach sa okropne zielone nitki, na cryptocorynie i bolbitusie jest ich wyraźnie mniej ale i tak są, okrzemki chyba już się kończą, więc może nie należy się nimi przejmować, zbiornik ma 2 miesiące i może się już ustaliła jakaś równowaga...

Akwarium 60l, świetlówka sylvania grolux 24W świecę 12h dziennie, kiedy zaczęły się pojawiać glony znalazłem gdzieś informacje, ze lubią twardą wodę, zacząłem ją więc zmiękczać kationitem sodowym (miałem >20d) co pociągnęło za sobą to, ze zacząłem dodawać aquavit zooleku, glonów było coraz więcej, zacząłem nawozić easy carbo, pomyślałem, ze może warto zacząć nawozić coś więcej wiec dodaję jeszcze aqua plant tropicala.

Według testów paskowych jbl mam teraz wodę:

ph miedzy 7,2-7,6

kh tak z 4

gh >14

NO3 25

NO2 0

 

Myślę teraz, ze tylko sobie zaszkodziłem bardziej tymi dodatkami do wody, może poza easy carbo. Ale co teraz zrobić?

Jutro mogę dać zdjęcia, aha i od około tygodnia woda zrobiła się biaława, jakby pełna od paprochów, ale filtr wyczyściłem (w wodzie z akwa) i nie jest w wstanie tego przefiltrować :/

 

Dbaj o pisownie .ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wierzę w żadne "glonojady", naprawdę kosiarki zjedzą glony, a nie roślinki? Trochę zal je męczyć w 60l, i istnieje obawa, ze wyskoczą z akwa, mam taką szparę z jednej strony nie zakrytą...

 

A jeśli chodzi o nawożenie to przestać dodawać cokolwiek czy to raczej nie przeszkadza? . Rośliny łodygowe mają u mnie skłonności do puszczania korzeni ponad podłożem, co wskazywałoby na małą zawartość składników odżywczych w wodzie.

 

I czemu woda mogła zrobić się mleczna? Stosowałem Bactosan ale nic nie pomógł, filtracja przez węgiel tez nie pomogła, duże podmiany wody tez nie.

 

Po raz kolejny upominam o pisowni .ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...