Skocz do zawartości

Pielegniczki Kakadu


Laik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem. Mianowicie wczoraj kupiłem 4 pielegniczki Kakadu 1 + 3. Zrobiłem im kryjówki, ale tylko jedna z samiczek ta najmniejsza pływa po całym akwarium i strzeże swojego terytorium. Dwie samiczki pływają razem za samcem kolo filtra i sie nie oddalaja poza połowę akwarium (samiec też się nigdzie nie oddala). A kiedy jedna z nich zbliży się do drugiej na bliską odległość zaczynają sie podgryzać.

Czym to moze byc spowodowane i jak mozna temu zapobiec?

Akwa 100l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najważniejsze czy ty masz tam bocje wspaniałą!!!???

Jeśli tak to od razu idź do zoologicznego i zamień ją na neonki bo ich nie może być mniej jak 6 i w akwarium 150 cm długości to jest minimum bo osiągają długość 30cm.

edit:

 

 

Możesz dokupić jeszcze jednego samca pielegniczki.

I dokupić neonków możesz tak z 12 na razie żeby nie na raż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta. Ale jest sympatyczna w stosunku do innych ryb i nie wykazuje wg zainteresowania do kakadu.

 

edit:

 

No tak, ale to nie rozwiązuje problemu dlaczego samice sa agresywane co do siebie i dlaczego sie nie oddalaja na 2 połowe akawa (oprócz tej mniejszej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby nie było że nie ostrzegałem bo może zdechnąć

 

edit:

 

1. Najważniejsze czy ty masz tam bocje wspaniałą!!!???

Jeśli tak to od razu idź do zoologicznego i zamień ją na neonki bo ich nie może być mniej jak 6 i w akwarium 150 cm długości to jest minimum bo osiągają długość 30cm.

Przeczytaj to bo z edytowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom mało miejsca to i mała bocja, ale u znajomych jak widze to maja ich bocje tez po 15 cm a maja akwa 200l. Zrobiłem jeszcze 2 kryjówki, ale Kakadu nadal sie nie kwapią do wpływania do nich, sa duzo mniej ciekawskie niz bocja :D wrzuciłem wczoraj kokosa patrze rano, a ona juz sie wbija :P

 

edit:

 

A co Ty byś dodał?

(zobaczymy może jeszcze musza się zaaklimatyzować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ja kryjówki mam z tyłu akwa tylko tego na zdj nie widać :P, samczyk juz sie ładnie chowa do grotki :P, w pon jeszcze coś do kupie, ale nie wiem czemu nie chcą sie chować do kokosa ;/. Ta mała samica jest najbardziej agresywna z nich wsztkich. U Ciebie też samice maja sprzeczki? I targają siebie ogonami? Albo podgryzują lekko jak np. Wpłynie na jej terytorium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...