Skocz do zawartości

Giętkoząb vs kiryśnik


Metan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem w sklepie akwarystycznym i widziałem bardzo ładne kiryśniki. Tylko mam jedno pytanie. Mój giętkoząb zdaje mi się że jest bardzo niekoleżeński jeśli chodzi o udostępnianie rybom choćby skrawka dna akwarium. Bardzo mi się te kiryśniki spodobały ale chcę wiedzieć czy ryby te nie będą sobie nawzajem wchodziły w drogę.

 

Mają ok. 4-5 cm podczas gdy mój giętkoząb ma 9 cm ale jest przecież masywniejszy od kiryśnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pamiętam jak kiedyś kiryśnik był swego rodzaju królem w moim akwarium. Jest dość spokojną rybą. Lubi tylko wyrywać z dna roślinki, które nie mają dobrze rozwiniętego systemu korzeniowego (takich nie da rady). Pływa sobie cały dzień, czasami w nocy, jednak woli wieczorkami znaleźć sobie kryjówkę i "leniuchować". Fajnie wyglądają jego zabawy z bąbelkami powietrza z napowietrzacza. Jeżeli masz duże akwarium to osiągnie większe rozmiary, niż giętkoząb.

 

Samce mają wyraźnie pogrubiony pierwszy promień płetwy piersiowej. Ponadto przyjmuje on kolor brązowo-pomarańczowy. Dość łatwo jest rozróżnić płeć u większych osobników.

 

Ja osobiście bardzo lubię tę rybkę i polecam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Byłem w sklepie i kupiłem 3 kiryśniki. Kiedy wpuściłem je do akwarium, nie minęło dużo czasu a giętkoząb zaczął za nimi gonić. Czy musi minąć trochę czasu zanim przestanie?

 

Może po prostu musi wybadać że coś nowego zjawiło się w akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...