Skocz do zawartości

jakie to roślinki ?


Rekomendowane odpowiedzi

witam. Jestem kolejną osobą, która nie wie co jej rośnie w akwarium :mrgreen:

Proszę speców o podanie nazw tych roślin żebym mógł poczytać coś o ich wymaganiach i potrzebach, bo póki co rosną bardzo ładnie, ale co robić żeby tak zostało :lol:

 

rosną one w akwarium oświetlanym 1 żarówką energooszczędną (pisze że pobiera 11W, a świeci jak 40W :D )

26L (dł.40cm, szer. 26cm, wys.24cm)

bez podawania CO2

bez nawożenia

temperatura ok. 26 stopni

 

 

 

i pytanie dodatkowe na roślinie "numer6" od dosyć dawna są ciemnozielone glony, przez co starsze liście niszczeją. Jak się tego pozbyć?

Czemu tylko (na szczęście innych nie :mrgreen:) tą roślinę zaatakowały glony a innych nie ? i czy może to mieć związek z tym, że roślina jest umieszczona "centralnie" pod żarówką?

1.

Dołączona grafika

2.

Dołączona grafika

3.

Dołączona grafika

4. to prawdopodobnie moczarka

Dołączona grafika

5. ten gatunek mchu sprzedano mi jako jawajski, ale wydaje mi się że na zdjęciach wygląda troszkę inaczej

Dołączona grafika

6.

Dołączona grafika

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje za pomoc :)

 

a czy Ktoś mógłby mi pomóc jeszcze z tym ?

 

na roślinie "numer6" od dosyć dawna są ciemnozielone glony, przez co starsze liście niszczeją. Jak się tego pozbyć?

Czemu tylko (na szczęście innych nie :mrgreen:) tą roślinę zaatakowały glony a innych nie ? i czy może to mieć związek z tym, że roślina jest umieszczona "centralnie" pod żarówką?

jak sie okazało, dzięki NirwAni jest to Alternantera Reineckego (reineka)

 

na stronce pisze że roślinka jest bardzo światłolubna więc chyba dobrze ze jest posadzona blisko żarówki... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...