Skocz do zawartości

Jaki sensowny sprzęt /filtr grzałka.. do akwarium 240 litrów


czuczuwara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po około 10 latach przerwy wracam do "zabawy" w akwarium. Proszę o pomoc techniczno-sprzętową, nie mam czasu na dokładniejsze zapoznanie się z markami i możliwościami sprzętu, a potrzebuje szybko kupić kilka elementów, nie narażając się na tzw. „wtopy”. Moje akwarium to 100x40x60h – akwarium będzie „ogólne”/neonki, razbory, coś żyworodnego, może parka moich ulubionych barwniaków + sporo roślin/

 

Chcę kupić do niego:

 

- filtr zewnętrzny

- grzałkę

- świetlówki T8 /najnowocześniejsze?!//temat świetlówek jeszcze niżej/

- napowietrzacz /?/ - nie wiem czy jest to potrzebne, 10 lat temu miałem filtr zintegrowany z napowietrzaczem…

 

To chyba cała „aparatura” niezbędna do amatorskiego akwarium ?!

 

Wszystkie produkty powinny być możliwie wydajne, trwałe i zużywające jak najmniej prądu /o ile to możliwe ;-)/, z długą gwarancją, najlepiej sprawdzone marki – cena jest ważna, ale większy nacisk kładę na jakość, powiedzmy celuję w półkę średnią. Co do świetlówek zastanawiam się cały czas nad ilością /2, 3 lub 4/ - akwarium jest dość wysokie, a chciałbym mieć ładne rośliny – jeśli macie jakieś uwagi nt. oświetlenia w takim akwarium to proszę się nimi podzielić.

 

Także czekam na konkretne typy sprzętów /marki, modele/. Z góry dziękuję za pomoc i uwagi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr polecam hw-302 jak chcesz wydać mało kasy jak chcesz porządny sprzet polecam eheim ale modelu już ci nie podam bo się aż tak dobrze nie orientuje.Grzałka to jakaś ze 150wat aquel albo jakaś chińska.Napowietrzanie to teraz to tylko służy jako ozdoba ;) Ruch tafli wody wytworzony przez filtr będzie napowietrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...