Skocz do zawartości

Woda w akwarium Pomocy!!!


Caniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W moim akwarium dzieją się dziwne rzeczy woda 1 dzień po zmianie robi się coraz ciemniejsza i dziwnie śmierdzi proszę o szybką pomoc.

aby uzyskac pomoc musisz wiecej informacji napisac, jakiej wielkosci jest akwarium, ile litrów, czy masz w nim jakis filtr jak tak to najlepiej bylo by jak bys napisal jaki, jakie podłoże, (mi sie tak kiedys stalo jak dalam niedokonca wyczyszczony piasek ale to nie dzien po zmianie tylko odrazu byla brudna)

do tego napisz czy jakies rybki i rosliny masz w nim teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 25 litrów rozmiar 40x25x25

Filtr (nie umiałem go opisac daje link) http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?products_id=558&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-01&utm_content=558#nclid=b07139f846ceda29e6a8557be5828420

 

podłoże z żwirku ,małe kamyczki

rybki 9 gupików 2 molinezje

roślin nie mam tylko jedną muszle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wodę wymieniasz czy podmieniasz? W jakiej ilości i jak często. Płuczesz gąbkę z filtra w wodzie z awkarium? Mierzysz parametry wody?

 

Dobrze by było jakbyś miał roślinki. Pochłaniają one produkty przemiany materii ryb.

Dla molinezji min. 100l więc masz za małe akwarium. Chyba masz lekkie przerybienie.

Muszle wyciągnij, bo zatwardzają wodę, a poza tym to akwarium słodkowodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o cyklu azotowym i dojrzewaniu akwarium, to będziesz wiedział dlaczego woda ci śmierdzi.

NIGDY nie wymienia się całej wody :!: Podmienia się 20% raz na tydzień przy okazji odmulania podłoża na odstaną 24 godz. Gąbkę od filtra płuczemy w wodzie spuszczonej z akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...